En İyi UHD Televizyonlar

Teknolojinin çok hızlı gelişimi artık insanların en yeni gelişmeleri takip etmekte fazlasıyla zorlanmasına neden oluyor. Dünyanın her yerinde günlük yaşamı şekillendirmekte olan modern teknolojinin getirileri son derece yoğun şekilde kullanılıyor. Özellikle de akıllı teknolojiyle bir araya gelerek, akıllanan televizyonlarda görüntü kalitesi de daha önce hayal edilemeyecek düzeye geldi. Görüntü kalitesi, netliği, renkleri ve diğer açılarıyla son derece gerçekmiş bir görüntü sunabilme kapasitesi sağlayacak görüntü teknolojilerine uyumlu olan televizyon modelleri son yıllara damga vuruyor. Hızla gelişen görüntü teknolojileri çerçevesinde de son dönemlerde UHD şeklinde bir kavram insanların yaşamlarında kendisine yer buluyor. Ultra Yüksek Çözünürlüklü Televizyon anlamına gelmektedir. Bu çerçevede de dünyada ünlü televizyon üreticileri tarafından birbirinden kaliteli UHD televizyon modelleri ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. Son derece yoğun bir ilginin mevcut olduğu bu alanda sunulan model seçeneklerinin çok zengin çeşitlilikte olması kullanıcıların kendisi için en uygun olanının hangisi olduğunu belirlemede ve seçmede fazlasıyla zorluk yaşamasına neden olabiliyor. İşte bu noktada en iyi UHD televizyonlar listesi hazırlayarak, UHD televizyon almak isteyenlere büyük bir kolaylık sağlıyoruz.

Son derece gelişmiş bir teknoloji olan UHD televizyon modellerine ilişkin olarak özellikle de FPS olgusu üzerinden açıkça oyun oynandığından, kullanıcılar bazı ürünlerde bu vaat edilen görüntü kalitesi performansına ulaşamıyor. Bu neden ile de bu tip UHD televizyon modellerinden kaçınarak, en gerçekçi ve en kaliteli deneyimi sunacak olan UHD modellere ulaşmak isteyenler için hazırladığımız en iyi UHD televizyonlar listemizi inceleyebilirsiniz. Böylelikle piyasada yer alan ve gerçek UHD kalitesine sahip olan televizyon modellerinden bazılarını öğrenebilirsiniz.

Toshiba 58L9363 UHD Televizyon

UHD teknolojisine sahip olan yeni nesil televizyon modelleri arasında Toshiba 58L9363 UHD televizyon modeli en iyi UHD televizyon modelleri arasında yer alıyor. Aktif Shutter 3D sistemine sahip olan UHD televizyon modeli CEVO 4K motor dinamiği sayesinde görüntü kalitesini en üst seviyeye çıkartıyor.

LG 55LA970W UHD Televizyon

İnce tasarımıyla son derece zarif bir görsellik sunan ve en iyi UHD televizyonlar listemizde yer alan LG 55LA970W UHD televizyon modeli, son derece yüksek kalitede bir kullanım sunuyor. Televizyonun alt kısmında  bulunan hoparlörler ile son derece kaliteli bir ses çıkışı da sağlıyor. LG Nano Full HD arka aydınlatmasına sahip olan LG UHD televizyon, görüntü yapısını SD’ den HD’ ye ve aynı zamanda da HD’ den UHD’ ye taşıyabilme amacı ile Tru-Ultra HD motoru bulunmaktadır. LG’ ye ait olan Cinema 3D Passive 3D sistemine de sahip olan televizyon UHD teknolojisinin kalite farkını etkin bir şekilde ortaya koyuyor. Güncel satış fiyatı ise 3300 Euro düzeyindedir.

Samsung UE55F9000 UHD Televizyon

Üzerinde diğer televizyonlara göre farklı olarak 2 milyon yerine 8 milyon piksel bulunması ile farkını kanıtlayan Samsung UE55F9000 UHD televizyon modeli en iyi UHD televizyonlar arasında yer alıyor. Active Shutter 3D teknolojisine de sahip olan UHD televizyon modelinde görüntüler son derece temiz ve son derece canlı bir görüntü ortaya çıkartıyor. Ayrıca cihaz UHD teknolojisini taşıyan en ince televizyonlardan birisi konumunda bulunuyor. Güncel satış fiyatı ise 3300 Euro düzeyindedir.

Sony KD-55X9000A UHD Televizyon

Yüksek çözünürlük teknolojisi ile filmlerde ses kalitesini son derece yüksek bir kalite deneyimi sunuyor. Sony KD-55X9000A UHD televizyon modeli son derece keskin ve son derece kaliteli bir deneyim sunuyor. Özellikle de 2D, 3D, HD, Blu-Ray, 4K ve UHD kapasitesinde son derece kaliteli sonuçlar verebilme potansiyeli taşıyor. Bu nedenle de günümüzde son derece yoğun şekilde tercih edilen UHD televizyon modellerinden birisi olarak öne çıkarken, en iyi UHD televizyonlar arasında yer alıyor. Üzerinde 2 subwoofer’dan oluşan Magnetic Fluid hoparlör bulunan UHD televizyon 3300 Euro güncel satış fiyatı bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir