En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmeti

Teknolojinin gündelik yaşantının temeli oluşturduğu 21. Yüzyıl dünyasında artık insanların her konuda etkin bir şekilde kullandığı internet geniş bir yapıya bürünüyor. Günümüzde insanların en büyük boyutlu verilerinin depolanabilmesi noktasında dahi hem pratik hem de güvenilir çözüm kanalları sunmakta olan bilgisayar ve internet teknolojileri oldukça yoğun şekilde ilgi görüyor. Hem kurumsal hem de bireysel alanlarda kullanımı gerçekleştirilmekte olunan depolama çözümleri sayesinde verilerin depolanması çok daha basit ve çok daha güvenli bir hale geliyor. Ancak günümüzde görüntü ve grafik teknolojisinin gelişmesi gibi etkenlere bağlı olarak depolanacak verilerin boyutlarında ciddi anlamda büyüme meydana geliyor. Bu durumda verilerin depolanması noktasında dijital platformlarda ciddi yer sorunlarının baş göstermesine neden oluyor. Bu nedeni ile de günümüzde bulut teknolojisi sunuluyor. Son derece pratik bir şekilde sanal bir sunucu üzerinde verilerin depolanması sağlanabiliyor. En iyi ücretsiz bulut depolama hizmeti ile çok daha güvenli bir şekilde bilgisayardaki ya da mobil cihazlardaki verileri sanal sunucularda depolayabilmek mümkün oluyor.

Bulut Depolamanın Avantajları Nelerdir?

Yer avantajlarının haricinde bulut sistemleri, verilerin son derece pratik bir şekilde başları ile paylaşılabilmesine olanak verdiği gibi aynı zamanda da her yerden internet erişimi ile ulaşılabilir olmasını sağlıyor. Bu şekilde de günümüzde kişisel ya da kurumsal verilerin son derece güvenli bir şekilde her noktada gerekli bilgiler üzerinden ulaşılabilmesi mümkün oluyor. Bu neden ile de hem bireysel alanda hem de kurumsal alanda bulut çözümlerinin kullanımı son derece yüksek seviyede gerçekleştiriliyor. En iyi ücretsiz bulut depolama hizmeti listemizde yer alan bulut depolama birimleri ile herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmadan belirli kapasitelerde veri depolama gerçekleştirebilirsiniz.

Dropbox Bulut Depolama Hizmeti

Günümüzde bulut depolama uygulamaları arasında dünyanın her yerinde en fazla tercih edilen uygulamalardan birisi konumunda bulunan Dropbox uygulaması en iyi ücretsiz bulut depolama hizmeti arasında kendisine yer buluyor. Genel olarak bireysel kullanıcılara hitap eden bu uygulama tarafından sağlanan 2 GB boyutlu depolama alanı çok geniş özellikler ile kullanıcılara sunuluyor. Günümüzde Windows, Linux, Mac, Android, İOS ve Blackberry gibi farklı platformlarda kullanımı gerçekleştirilebiliyor.

Google Drive Bulut Depolama Hizmeti

Kullanıcıların en fazla tercih ettikleri uygulamalardan birisi olan Google Drive bulut depolama uygulaması, ücretsiz depolama alanı ve Google ekosistemi uyumluluğu ile kullanıcılara önemli avantajlar sağlıyor. Mac, Windows, Android, İOS platformlarında kullanıma uygun olan Google Drive, en iyi ücretsiz bulut depolama hizmeti arasında yer alıyor. Google bulut depolama hizmeti ile Google Dökümanlar uygulamasına senkronizasyon gerçekleştirerek, çok daha vantajlı bir bulut depolama hizmeti kullanımı sağlıyor. Ücretsiz olarak bulut depolamada kullanıcılara sunulan kapasite ise 15 GB ile sınırlıdır. Bu boyutun üstü için aylık ve yıllık periyotta ödemelerin yapılması gerekiyor.

OneDrive Bulut Depolama Hizmeti

Eski adı ile SkyDrive olan OneDrive uygulaması en iyi ücretsiz bulut hizmeti arasında yer alıyor. 5 GB kapasiteli ücretsiz depolama alanı veriyor. Kullanıcılar, Microsoft Account hesapları üzerinden kolay bir şekilde erişim sağlayabildiği OneDrive hesaplarına tarayıcı kullanabiliyor. Böylelikle dosya gönderimi işlemleri internet erişimi söz konusu olan her yerden gerçekleştirilebiliyor.

Amazon Drive Bulut Depolama Hizmeti

Genel olarak sektördeki en önemli farklılıkları taşımakta olan Amazon Drive, daha çok kendi ürünleri temelinde bir bulut depolama hizmeti sunuyor. Amazon Cloud Drive hizmeti ile 5 GB kapasitesinde ücretsiz bulut depolama alanı kullanılabiliyor. Amazon Cloud Drive hizmeti Windows, Mac ve Android haricinde herhangi bir başka platformda kullanım için uyumlu değildir.

Box Bulut Depolama Hizmeti

Bireysel kullanıcılardan ziyade daha ağırlıklı olarak kurumsal ihtiyaçlara yanıt vermek üzere geliştirilmiş bir yapıya sahip olan Box depolama sistemi, en iyi bulut depolama hizmeti arasında yer alıyor. Günümüzde kurumsal alanda bu denli yoğun olarak tercih edilmesindeki en önemli faktörlerin başında kullanıcıların paylaştıkları dosyaların hakkına yalnızca kendisinin sahip olabiliyor olmasıdır. Ücretsiz bulut depolama kapasitesi ise 10 GB olarak belirlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir