En iyi Netflix Filmleri ve Önerileri

Netflix, kurulduğu ilk günden bu yana televizyon ve sinema dünyasını bütünüyle değiştirmiştir. Her ay düzenli olarak yayınladığı yapımlar ile üyelerine gerçek bir sinema ve dizi keyfi sunan Netflix, dünya üzerinde 150 milyon kullanıcı sayısına sahip durumda. Içerisinde binlerce dizi ve filmin yer aldığı bu platform içerisinde ne izleyeceğinizi karar verebilirsiniz. Bu yazımız içerisinde en iyi Netflix filmleri ve öneriler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Roma

En iyi Netflix filmleri arasında ilk sırada yer alan Roma, 2019 Oscar ödüllerinde birçok ödül aldı. Filmin konusu; Cleo adındaki Meksikalı bir hizmetçinin hayat hikayesi konu eden ediyor. Bununla birlikte 1970’li yılların toplumsal özelliklerini gözler önüne seren Roma filmi, Netflix içerisinde izlenmesi gereken filmler arasında ilk sırada yer alıyor.

The Ballad of Buster Scruggs

Joel ve Ethal Coen’in yönetmen koltuğunda oturduğu The Ballad of Buster Scruggs filmi yine izlenmesi gereken Netflix yapımları arasında yer alıyor. Antoloji film kategorisinde yer alan bu film, içerisinde birçok hikaye barındırmaktadır. İzleyenlerin oldukça keyif aldığı The Ballad of Buster Scruggs filmini kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Annihilation

En iyi Netflix filmleri arasında yer alan Annihilation, bilim kurgu türü sevenler İçin oldukça idealdir. Dünya üzerinde gerçekleşen bazı olaylar, bazı bölgelerin karantina altına alınmasına neden olmuştur. Bu bölgeye gönderilen bilim insanları, yaşadıkları sıradışı olaylardan oldukça etkilenerek sorunları çözmeye çalışmakta. Netflix’in kendi yapımı olan Annihilation filmini kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Bird Box

2019 yılının en iyi yapıtları arasında yer alan Bird Box birkaç ay içerisinde Netflix’in en çok izlenen filmleri arasında yer almayı başardı. Filmin konusu; Post apokaliptik bir dünyayı sinema yolu ile izleyicilere anlatmaktır. Eğer kıyamet sonrası senaryolara ilgi duyuyorsanız Bird Box filmi tam da sizlere göre.

Okja

Netflix’in orijinal yapım eserler arasında yer alan Okja, sıradışı senaryosu ile kısa sürede milyonlarca izlenme sayısına ulaştı. Filmin ana konusu; Mija ve onun en yakın arkadaşı olan Okja adındaki hayvanın hikayesini konu ediniyor. Filmin kadrosu oldukça güçlü olup içeriğinin kaliteli bir şekilde oluşturduğunu görüyoruz.

Beast of No Nation

Cary Fukunaga tarafından yönetilen Beast of No Nation filmi Netflix’i dünyaya tanıtan ilk yapıtlar arasında yer alıyor. Filmin konusu; bir Afrika ülkesinde yaşanan korkunç bir savaş sırasında ortada kalan masum bir çocuğu hikayesi konu ediliyor. Konu bakımından oldukça güzel bir hikaye sahip olan bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Bright

Netflix, birçok kategoride çektiği filmler içerisine fantastik film türüne de eklemiş durumda. Bright filmi; Orklarla beraber insanların bir arada ki yaşamını konu ediniyor. İnsanlarla Orkların ne gibi farklılıklara sahip olduğunu bu film içerisinde ayrıntılı bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Polar

En iyi netflix filmleri içerisinde yer alan Polar, Netflix’in 2019 yılında çıkarmış olduğu en iyi yapıtlar arasında yer alıyor. Geçmişte kiralık katillik yapan bir adamın hayat hikayesini konu edinen bu film, kiralık katilin emekli olduktan sonra girmiş olduğu olayları gözler önüne seriyor. Başrol kadrosu oldukça güçlü olan bu film, senaryosu ile gerçekten izlenebilir olduğunu gösteriyor.

Cargo

Netflix, kıyamet sonrasına gerçekten odaklanmış durumda. Yine bu alanda hayata geçirilen yapıtlar arasında yer alan Cargo, bu türün en sevilen filmleri arasında yer alıyor. Filmin bu kadar ilgi görmesindeki ana etmenlerden birisi de içeriğinde bol miktarda zombi yer almasıdır.

To All the Boys I’ve Loved Before

Netflix orjinal yapımları içerisinde romantik komedi türünün de yer aldığını görüyoruz. Sıradan bir kız olan Lara, karamsarlığından ötürü birçok erkeğe aşık olmuştur. Aşık olduğu erkeklere yazmış olduğu mektuplar sonrasında çıkan olaylar oldukça eğlenceli anların doğmasına neden olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir