En İyi Macbook’lar (Alınabilecek En İyi 4 Apple Macbook Bilgisayar)

Dünyanın teknolojideki bir numaralı markası olarak, piyasanın önemli bir kısmını oluşturan Apple tarafından, Microsoft gibi bir rakibin karşısında kendisine has yapısı ile dikkat çekerek, fark yaratan Macbook cihazları ile dikkatleri üzerine çekiyor. 90’ lı yıllardan bu yana çok hızlı bir şekilde gelişimini sürdüren ve yeni modelleri ile tüketicinin karşısına çıkan Apple’ nin Macbook cihazlarında pek çok farklı alternatif tüketicilere sunuluyor. Performans, fiyat, tasarım gibi hususlar başta olmak üzere pek çok etken dahilinde en iyi macbook hangisi, hangi Macbook alınmalı gibi pek çok sorunun gündeme gelmesine neden oluyor. Microsoft’ un Windows işletim sistemli bilgisayarlarından tamamen farklı bir yapıda olan Macbook cihazlarında pratik ve etkin bir şekilde kullanım gerçekleştirebilmek amacı ile uyum sağlanmasının dışında kullanım ihtiyaçlarına yönelik olarak en doğru seçimlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Her geçen gün hızla gelişen Apple teknolojisi, kullanıcılarına farklı özelliklerde cihazlarda sunabilmesine olanak sağlıyor. Bu çerçevede de son yıllarda hızla gelişen modern teknolojinin öncüsü olan Apple tarafından Macbook cihazlarına ilişkin olarak tüketicilere birbirinden farklı boyutlarda model seçenekleri sunuluyor. Bunun dışında Macbook modelleri RAM, Bellek, İşlemci gibi pek çok donanım özelliği ile de birbirinden farklı kapasitelere sahiptir. Bu durumda Macbook cihazları arasında seçimlerin yapılması sırasında kullanıcıların kararsız kalabilmesine neden olabilmektedir. Bu gibi soruların yanıt bulması ve kullanıcıların tam olarak kullanım ihtiyaçları ile uyumlu bir Macbook seçimini yapabilmelerine yardımcı olması amacıyla en iyi Macbook’lar listesi hazırladık. Son dönemlerde oldukça yoğun şekilde ilgi gören ve teknolojiye yön veren Apple şirketinin geliştirmiş olduğu Macbook Air ve Macbook Pro cihazların farklı modellerinden oluşan en özel seçenekler ve bu seçeneklerin özellikleri ile ilgili olarak kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Macbook Pro 15 İnç

2018 yılının ortalarında kullanıcıların kullanımına sunulan ve aynı zamanda da donanımsal özellikleri ile Apple tarafından geliştirilmiş olunan en güçlü Macbook olma özelliği ile en iyi Macbook’lar arasında yer alırken, yerini ilk sıradan alıyor. 15.4 inçlik geniş ekranının altında 16 GB ve 32 GB şeklinde iki farklı RAM seçeneği sunuluyor. Bu şekilde en yeni donanım ve yazılımlarda dahi her zaman en yüksek kullanım verimliliğinin yakalanabilmesine yardımcı oluyor. Son derece yüksek teknolojisi ve etkileyici tasarımı kadar ince yapısı ile de son derece zarif bir kullanım yapısı sunmakta olan Macbook Pro 15 inç modelinin kullanıcılar açısından en olumsuz yönlerinin başında ise fiyatı geliyor. Çünkü daha uygun olması nednei ile her zaman fiyat kıstaslarında belirleyici faktör olan Amerika’ daki satış fiyatı bile 2300 dolar olan Macbook’ un bu modelinin Türkiye’ deki güncel satış fiyatı ise kur artışları ile değişiklik gösteriyor olsa da ortalama olarak 17 bin TL düzeyindedir.

Macbook Pro Touch Bar 13 İnç

Üzerinde yer alan Touch Bar fonksiyonu ile Apple cihazlarda kullanılan teknik özellikleri taşıyor. Üzerinde 4 çekidekli İntel Core İ5 VE i7 şeklinde iki farklı işlemci seçeneği olacak şekilde satışa sunulan Macbook Pro Touch Bar 13 inç modelinde kullanıcılara aynı zamanda da 8 GB ve 16 GB şeklinde iki farklı RAM seçeneği de sunuluyor. 13 inçlik ekran büyüklüğüne sahip olan Macbook modeli bu şekilde son derece pratik bir şekilde taşıma ve zarif etkilerde bir kullanım sunuyor. Touch Bar özelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Apple’ nin bu Macbook modelinin Türkiye’ deki güncel satış fiyatı ise 10 bin TL’ nin üzerinde bulunuyor.

Macbook Air 13 İnç

21.Yüzyıl teknoloji dünyasında Apple’ nin en fazla kullanılan Macbook modellerinden birisi olan Macbook Air 13 inç cihazları son derece ince tasarımı kadar oldukça hafif olması ile de son derece portatif yüksek teknoloji deneyiminin yakalanabilmesine yardımcı oluyor. Pil ömrü açısından da rakiplerine büyük farklar yaratan bu Macbook modeli, özellikle ofis programları başta olmak üzere kurumsal çalışmalara odaklı uygulama ve programların kullanılmasında ve işlemlerin gerçekleştirilmesinde son derece yüksek bir performans verimliliğini kullanıcılarına sunuyor. Türkiye için belirtilen en güncel satış fiyatı ise 5 bin TL düzeyindedir.

Macbook 12 İnç

Çok küçük tasarımı ile portatif bir teknolojiyi kullanıcılara sunan Macbook 12 inç modelinin 12 inçlik ekran büyüklüğü ile her türlü kullanım için yüksek verim elde edilebiliyor. Kullanıcılara satış sırasında 250 GB ve 512 GB şeklinde dahili depolama seçeneği ile sunulan Macbook 12 inç modelinin üzerinde çift çekirdekli İntel Core i5 ve i7 işlemci seçenekleri sunuluyor. Aynı zamanda da RAM konusunda 8 GB ve 16 GB gibi iki farklı seçenek sunuluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir