En İyi Kemal Sunal Filmleri

Yeşilçam’ın ve Türk sinemasının en önemli isimlerinden birisi olması ile birlikte komediyi, son derece başarılı bir şekilde sosyolojik ve toplumsal problemleri irdeleyen yapımlar haline getirmiş bir sanatçıdır. Bu neden ile de Türkiye’ nin sinemanın dışındaki en önemli ve en değerli isimlerinden birisi konumunda bulunmaktadır. Yaptığı her filmi 21. Yüzyıl Türkiye’ sinde de halen tekrar tekrar izlenmekte olan en özel sanatçılardan birisi konumunda bulunuyor. Kemal Sunal sinema kariyeri boyunca ölene kadar yaptığı toplam 82 filmi ile Yeşilçam’ ın dünya sinemasına yön verdiği dönemlerin en önemli isimlerinden birisi konumunda kendisine yer bulmaktadır. Birbirinden değerli Yeşilçam filmlerinde rol aldığı gibi her şeyi ile kendisinin görev aldığı kendi filmleri ile de dikkat çekiyor. Toplamda 82 farklı filmde rol almış bir oyuncu olması nedeni ile Kemal Sunal’a ilişkin olarak özel bir en iyi Kemal Sunal filmleri listesi oluşturulması pek de kolay olmuyor.

Ancak Kemal Sunal’ ın oyunculuktaki başarısını daha iyi görebilmek için her yönüyle birbirinden değerli yapımlardan oluşan filmlerin bulunduğu en iyi Kemal Sunal filmleri listesi hazırladık. Son derece kaliteli yapımların yer aldığı listemiz sayesinde Kemal Sunal efsanesine ilk gözden tanık olabilirsiniz. Kemal Sunal’ ın en iyi filmlerinden oluşan filmlerin yer aldığı bir liste hazırladığımız bu listemizdeki yapımların bazılarını duymuş ve izlemiş olabileceğiniz gibi bazılarını daha önce çok kaliteli olmasına rağmen duymamış olabilirsiniz. Bu çerçevede de boş zamanlarınızda Yeşilçam’ ı ve Kemal Sunal’ ı izlemek istediğinizde, seyredebileceğiniz birbirinden kaliteli Kemal Sunal filmleri listeledik.

Salako 1974

Kemal Sunal’ ın sinema dünyasına ilk dahil olduğu dönemlerden bir yapım olan Salako filmi en iyi Kemal Sunal filmleri listesinde yer alıyor. Özellikle de bu film Kemal Sunal açısından çok önemli bir yere sahiptir. Bunun nedeni ise Kemal Sunal’ ın ilk başrol filmi olmasıdır. Son derece komik temelinin yanı sıra Anadolu coğrafyasının sosyokültürel ve toplumsal anlayışına çok yakından bir bakış atıyor.

Tosun Paşa 1976

Günümüzde halen televizyonda denk geldiğinde asla kapatılamayacak ve bir daha aynı kalitede bir yapımın yapılmasının imkansız olduğu filmlerden birisi olan Tosun Paşa, Kemal Sunal başrolünün dışında da kadrosunda yer alan birbirinden değerli isimler ile dikkat çekiyor. Bu özellikleri nedeni ile de Tosun Paşa filmi, en iyi Kemal Sunal filmleri listemizde kendisine yer buluyor.

Süt Kardeşler 1976

İki süt kardeşin  birbirinden komik hikayesinin yine Yeşilçam’ ın usta isimleri ile aktarıldığı yapımlardan birisi olan Süt Kardeşler filmi 1976 yapımı olmasına rağmen 21. Yüzyıl Türkiye’ sinde de son derece yoğun şekilde ilgi görüyor. En iyi Kemal Sunal filmleri listesinde kendisine yer bulan yapımın kadrosunda Kemal Sunal’ ın yanı sıra Adile Naşit, Şener Şen, Halit Akçatepe, Ayşen Gruda ve Ergin Orbey gibi isimler yer alıyor.

Hababam Sınıfı Serisi

Türkiye’ nin kült haline gelmiş ve efsaneleşmiş filmleri arasında kendisine ilk sırada yer bulmakta olan Hababam Sınıfı serisi, Şabansız olmaz. Şaban karakteri ise Kemal Sunal’sız olmaz. Hababam Sınıfı’ nın konusu ve temasının dışında oyunculukları ile de unutulmaz Yeşilçam filmlerinden birisi haline gelmesindeki en önemli etkilerden birisi de Kemal Sunal oyunculuğudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir