En İyi Kadın Parfümleri

İnsanlık tarihinin en eski keşiflerinden birisi olarak çok uzun yılladır yaşamında yer vermekte olduğu parfümler, modern yüzyılda  binlerce farklı türü ve çeşidi ile insanların yaşamlarında kendisine önemli bir yer edinmeye devam ediyor. İnsan fizyolojisinin oluşturmuş olduğu olumsuz tepkimelerin etkisi ile meydana gelen kötü kokuları önlemek ve gizlemek dışında oluşumlarını engellemeye yardımcı olan birbirinden farklı parfümler bulunuyor. Özelikle de kişinin düşüncelerini, hayat görüşünü ve tarzını etkileyici bir şekilde tamamlayıcı etkileri de bulunan parfümler, dünyanın her yerinde bayanlar tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde tercih ediliyor. Son derece güçlü ve etkili bir yapıya sahip olan kadın parfümleri her zevke hitap etmekte olan birbirinden etkileyici seçenekleri ile çok daha özgür bir seçim yapılabilmesine yardımcı oluyor. Bu nedenle de günümüzde son derece yoğun ve sık bir şekilde tercih ediliyor. Bu çerçevede de dünyaca ünlü kozmetik markaları tarafından kadınlara özel olarak geliştirilmiş olan parfüm seçenekleri arasında seçim yapmakta zorlanan bayanlara yönelik olarak en iyi kadın parfümleri listesi hazırladık.

Son derece güçlü kokuları ile her zevke hitap ederken, herhangi bir yan etki oluşturmayan ya da son derece keyifli bir parfüm kokusunun çok uzun süreler vücutta kalıcı etki oluşturmasını sağlayan kadın parfümleri bulunuyor. Dünyaca ünlü markaların farklı zevklere hitap eden kokulardan oluşan farklı kadın parfümü seçeneklerinin yer aldığı en iyi kadın parfümleri listemiz ile günümüzün en etkili parfümlerini öğrenebilir ve aralarından daha rahat bir şekilde seçim yapabilirsiniz.

Chanel No 5 Kadın Parfümü

Dünyanın en önemli ve en çok bilinen kozmetik markası Coco Chanel kalitesi ve imzasını taşıyan Chanel No 5 kadın parfümü ürünü, en iyi kadın parfümleri listemizde kendisine yer bulmaktadır. 1921 yılında piyasaya sürülmüş olunan bu kadın parfümü, 21. Yüzyıl dünyasında da son derece yoğun şekilde tercih edilen ve nadir bir etkiye sahip olan parfümlerden birisi konumunda bulunmaktadır. Parfüm içerisinde yer alan aldehitler, bergamot, limon, ylang ylang ve portakal çiçeği gibi esanslar, dünyada eşi benzeri olmayan bir kokunun yakalanmasına yardımcı oluyor. Parfümün vücuda sıkılmasının hemen ardından yaklaşık 30 dakika içerisinde ortaya çıkmaya başlayan ve yoğunluk yönünden çok etkili bir baskınlık taşımakta olan bir koku olarak öne çıkıyor.

Giorgi Armani Si Kadın Parfümü

Günümüzde çok uzun süreler kalıcılık göstermesinin yanı sıra son derece belirleyici bir kadın kokusu niteliği taşıyan Giorgi Armani Si kadın parfümü modeli, en iyi kadın parfümleri listemizde kendisine yer bulmaktadır. 2013 yılında piyasaya sürülen İsviçre asıllı bayan burun lakabı taşımakta olan Christine Negal imzası taşımakta olan bu kadın parfümü uzun süreli kalıcılık gösteriyor. Özellikle de 6 saati aşan sürelerde vücutta kokusunu göstermeye devam ediyor. Kokusunda çiçeksi ve meyvemsi etkilerin yanı sıra odunsu bir etki de içermekte olan bu kadın parfümü, dünya genelinde en fazla tercih edilen parfümlerden birisidir.

Christian Dior Poison Girl Kadın Parfümü

Dünyaca ünlü markalardan birisi olarak karşımıza çıkan Dior tarafından piyasaya sürülmüş olunan en iddialı ve en iyi kadın parfümleri arasında gösterilen Christian Dior Poison Girl kadın parfümü kendisine has koku etkileri yoğun şekilde ilgi görüyor. İçeriğinde yer alan acı portakal, Venezuela fasulyesi ve grasse gülü şeklinde 3 farklı maddesi ön planda bulunmaktadır. Bu noktada parfümlerde en fazla tartışmalı kokulardan birisi olan gül kokusu, bu kadın parfümünde de bulunuyor olsa da parfümün ana kokusu gülden oluşmamaktadır.

Jean Paul Gaultier Classique Kadın Parfümü

1993’ te piyasaya sürülmüş olunan Jean Paul Gaultier Classique kadın parfümü, dünyanın en iyi kadın parfümleri listesinde kendisine yer bulmaktadır. Tepe noktası olarak adlandırılan etki kapasitesinde ise parfüm içerisinde portakal çiçeği, mandalina ve anason öne çıkmaktadır. Kalp noktası olarak belirtilen bölümünde ise zencefilli orkide ve ylang ylang, dip noktasında ise vanilya, kehribar ve misk gibi önemli ve keskin kokular öne çıkmaktadır. Parfümün kalıcılığını oluşturan noktası ise kalp noktasıdır. Özellikle de bu noktası kokunun ciltte tam etkisini gösterdiği aşamadır. Kalıcılık seviyesi son derece yüksek olan parfüm, temiz ve ferah bir tene ya da kıyafete uygulanmasında herhangi bir sınırlamaya sahip değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir