En İyi İşlemciler (En İyi 5 İşlemci)

Bilgisayarlar 21. Yüzyıl dünyasında hayatın her alanında önemli kolaylıklar kazandırıyor. Bireysel ve kurumsal gibi hayatın her noktasında etkin bir şekilde kullanılmaya başlanan bilgisayar teknolojileri pek çok işlemin çok daha hızlı yapılabilmesine yardımcı olurken aynı zamanda da yeni nesil olanaklardan yararlanabilme imkanı veriyor. Bu neden ile de günümüz modern yüzyıl dünyasında bilgisayar teknolojileri son derece yoğun şekilde kullanılıyor. Her geçen gün gelişimin tüm hızıyla sürdüğü bilgisayar teknolojileri alanında kullanıcıların ihtiyaçloarını karşılamak ve her zaman daha yenilikçi bir kullanım verimliliği sağlayabilmek adına farklı gelişimler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda da bir bilgisayarı, bilgisayar yapan en önemli donanım parçası konumunda bulunan işlemciler konusundaki gelişmeler çok daha süratli oluyor.

Çok geniş güç kapasiteleri ile kullanıcıların sorun yaşamadan en yüksek performansta bir kullanım verimliliğine ulaşabilmesine yardımcı oluyor. Özellikle de yüksek hız kapasitesine sahip olan işlemciler ile bilgisayarlarda en ağır ve en yüklü işlemlerin bile herhangi bir takılma sorunu olmadan en yüksek hız standartlarında gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. Bununla birlikte günümüzün üst düzeydeki hız kapasitesine sahip olan işlemcileri hızla gelişen yazılımın getirmiş olduğu yeni nesil özellikleri de tam performansı olarak kullanabilme şansı veriyor. Tüm bu detaylar ışığında bir bilgisayar seçimi sırasında işlemci seçiminde dikkatli hareket edilmesi gerekir. İşte bu noktada en iyi işlemciler ile hazırladığımız listemiz size yardımcı olacak.

İster bireysel ister de kurumsal alandaki kullanım ihtiyaçlarına yönelik olarak geliştirilen işlemcilerin hız, kapasite ve özelliklerine göre yapılan değerlendirmeler sonucunda oluşturulan en iyi işlemciler listesinde yer alan işlemcileri kullanım ihtiyaçlarını tam olarak karşılayacak şekilde seçerek, çok daha verimli bir bilgisayar kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

En Hızlı İşlemciler Hangileri?

Dünya genelinde işlemci konusunda bilgisayar kullanıcılarına yönelik olarak çok farklı özelliklerde işlemci seçenekleri sunuluyor. Kullanıcıların bilgisayarlarındaki kullanım tarz ve ihtiyaçlarına yönelik olarak birbirinden farklı tarzlarda işlemci modelleri kullanıcılara sunuluyor. Özellikle de İntel ve AMD gibi dünyaca ünlü işlemci üreticilerinin birbirinden farklı işlemci modellerinden oluşan en iyi işlemciler listemizdeki modellere alttaki listeden ulaşabilirsiniz.

İntel I9 7980x 2.60 Ghz 24.75m R3rs İşlemci

Son yıllarda hızla gelişen işlemci teknolojisinin en etkili mimarisine sahip olan i9 sınıfı işlemcilerden birisi olan bu işlemci hem genel kullanıma hem oyun amaçlı kullanıma hem de iş alanındaki kullanıma hitap edebilecek bir güce sahiptir. Ancak bu işlemci ile ilgili olarak bilgisayar kullanıcılarının dikkat etmeleri gereken çok önemli bir husus bulunuyor ki o hususta son derece yeni ve güncel bir mimari yapısına sahip olması nedeni ile tıpkı diğer tüm i9 işlemci modellerinde olduğu gibi piyasada aktif olarak bulunan sınırlı sayıdaki anakart ile uyumluluk göstermektedir. Bu neden ile güncel satış fiyatı 20 bin TL gibi astronik bir rakam olan işlemcinin satın alımında uyumlu anakarta sahip olunduğunun kontrol edilmesi gerekir.

İntel Core i7 8700K İşlemci

Hem iş için hem de genel eğlence odaklı kullanım için i7 sınıfı işlemciler arasında en iyi işlemciler olarak gösterilen İntel Core i7 8700K işlemci kullanım alanı çeşitliliği ile en iyi işlemcilerden birisi konumunda bulunuyor. Özellikle hem mimari özellikleri hem hızı hem de kalitesi ile fark yaratırken, piyasada bulunan anakartların önemli bir kısmının i7 mimarisi işlemciler ile uyumlu olması nedeni ile kullanım yaygınlığı imkanı açısından en ideal işlemci konumunda bulunmasına neden oluyor. Üst düzey işlemci performansı yakalayarak, 4K UHD video render ve kurgulama işlemlerinin dahi ısınma sorunu ya da takılma problemleri olmadan kullanılabilmesine olanak veriyor.

İntel Core i7 7700K İşlemci

İşlemcide bulunan ‘turbo’ mod özelliği sayesinde 4.5 Ghz hız yüksekliğine kadar ulaşabilme özelliği bulunmaktadır. Özellikle de oyun tutkunları açısından son derece avantajlı cihazlar konumunda bulunuyor. Ayrıca günümüzde piyasada bulunan hemen hemen her anakart ile uyumluluk gösterdiğinden farklı donanımlar ile geniş kullanım yelpazesi sunmaktadır.

İntel i7 6700 İşlemci

Günümüzde düşük bütçesi bulunan kişiler için i7 mimarisinde işlemci performansı yakalayabilmeleri amacı ile geliştirilmiş olınan İntel i7 6700 işlemci iş, genel kullanım ve aynı zamanda da orta düzey oyun kullanımı için uygundur.

Ryzen Threadripper 1950X Boxed 16 İşlemci

16 çekirdek kapasitesi ile son derece yüksek bir hız performans ve verimli kullanım sunuyor. İntel ve AMD dışında bir işlemci arayışında olanlar için günümüzde en iyi işlemciler arasında yer alan bu Ryzen işlemci modeli tercih edilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir