En İyi İğne Oyası Modelleri-İğne Oyası Örnekleri

2019 yılının en güzel iğne oyası örneklerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Maharetli ellerden çıkan muhteşem iğne oyası el işlemeleri, hemen her genç kızın çeyizinde bulunur. Zahmetli bir iş olmasına rağmen iğne oyası işlemesi yapanların sayısı haylice fazla.

Sizler için son trend olan iğne oyası işlemelerden bahsetmek istiyorum. Çoğunlukla yazma kenarlarını süsleyen iğne oyaları son zamanlarda fular ucu ve kolye olarak da yapılıyor. Daha çok dantel işleme olarak gördüğümüz birçok alanda iğne oyaları süsleme anlamında karşımıza çıkabiliyor. Çeyizlerin vazgeçilmezi olan örtü takımlarında daha şık ve zarif durduğu için artık iğne oyası tercih ediliyor. Bunlardan bazılarını sizler için sıraladık.

Yazma Kenarı İğne Oyaları

En İyi İğne Oyası Modelleri-İğne Oyası Örnekleri
En İyi İğne Oyası Modelleri-İğne Oyası Örnekleri

İğne oyası denince akla ilk gelen şey yazma kenar süslemeleridir. Renk renk işlenen ve görenleri adeta cezbeden iğne oyası örnekleri, boncuklu iğne oyaları, pullu iğne oyaları, fiyonklu iğne oyaları şeklinde çeşitlendirilebilir. İsteğe göre basit veya zor işlenen iğne oyaları tercih edilebilir. Tülbent, mevlit örtüsü ve namaz başörtüsü kenar süslemelerinde de en iyi iğne oyası modellerisitemizde bulunabilir. Son zamanlarda çok tercih edilen ince boncuklarla işlenen iğne oyası namaz başörtülerinin yanı sıra sizler için püsküllü iğne oyası modelleri de sunduk. Sıralı boncuklu iğne oyaları, üç boyutlu çiçek örnekleri, 2-3 sıralı namaz başörtü modelleri, tek renk ve çok renkli iğne oyası modellerini de sitemizde bulabilirsiniz.

Havlu Kenarı İğne Oyaları

İğne oyaları, zarif ve şık duruşuyla havlu kenarı süslemelerinde de sıkça kullanılıyor. Daha çok mutfak havlularına işlenen iğne oyalarını, yüz havlusunda da görmek mümkün. Çeyizlerin olmazsa olmazı havlularınızı en iyi iğne oyası modelleriile süsleyebilirsiniz. Sizin için anlatımlı olarak sunduğumuz 2019’un en gözde iğne oyası havlu kenarı örneklerini sitemizde bulabilirsiniz. Çeyiz sandığı ve bohçalara koyacağınız iğne oyası işlemeli havlularınız göz kamaştıracak. Kullanırken de büyük bir mutluluk duyacağınızdan eminiz.

İğne Oyası Salon ve Sehpa Takımları

En İyi İğne Oyası Modelleri-İğne Oyası Örnekleri
En İyi İğne Oyası Modelleri-İğne Oyası Örnekleri

Daha çok tığ işi dantel veya nakış işlemeli olarak görmeye alışık olduğumuz salon ve sehpa takımları, iğne oyası ile işlendiğinde harika bir sanat eserine dönüşüyor. Görenlerin gözlerini ayıramadığı iğne oyası salon ve sehpa takımlarınızı kullanmaya kıyamayacaksınız. Birbirinden güzel iğne oyası örnekleriile sizin de salonlarınız istediğiniz şıklığa kavuşsun. Yuvarlak motifli, kare veya dikdörtgen motifli örebileceğiniz salon ve sehpa takımlarınız ile odanın şıklığını arttırın. İlk bakışta yapımı zor görünse de oldukça kolay ve hızlı bir şekilde işlenebilir. Ayrıca işlerken çok keyif alacaksınız.

En fazla beyaz renk tercih edilen iğne oyası salon ve sehpa takımlarında pastel tonlar da kullanılabilir. Sade iğne oyası işlenebileceği gibi dantel ve iğne oyası motiflerin bir arada kullanıldığı örneklerimizi de tercih edebilirsiniz.

İğne Oyası Yatak Takımları

Çeyiz hazırlıklarının olmazsa olmazları arasında yatak takımları da yer almaktadır. Yine salon takımları gibi nakış ve dantel işi olarak görmeye alıştığımız yatak takımlarını iğne oyası zarafetiyle taçlandırdık. Sitemizde bakmaya doyamayacağınız iğne oyası örnekleriile muhteşem yatak odası takımlarını bulabilirsiniz. Çeyizinizde göz kamaştıracak olan iğne oyası yatak odası takımlarını kullanmaktan büyük zevk alacaksınız. Biraz sabır ve zahmet gerektirse de sonuç olarak iyi ki yaptım diyeceksiniz.

İğne Oyası Seccadeler

Çeyiz sandığında, bohçalara konulan seccadeleriniz, iğne oyası ile harika görünebilir. Beyaz renk ile işlendikten sonra renkli kumaş üzerine yerleştirilecek olan iğne oyası seccadenizde muhteşem bir görsel oluşacak. İğne oyası namaz başörtüsü ile kombine yapabileceğiniz seccadenizi büyük bir mutlulukla sergileyebilirsiniz.

İğne Oyası Fular ve Kolyeler

En İyi İğne Oyası Modelleri-İğne Oyası Örnekleri
En İyi İğne Oyası Modelleri-İğne Oyası Örnekleri

Son zamanlarda oldukça çok kullanılmaya başlanan iğne oyası fular ve kolye çeşitlerini sizin için sitemizde anlatımlı olarak veriyoruz. Çeşitli materyaller üzerine işlenen en iyi iğne oyası modelleri arasından istediğinizi seçip anlatımlı olarak yapabilirsiniz. Farklı tarzlarda örnekler bulabileceğiniz sitemizde kendi kombinasyonunuzu kendiniz oluşturabilir, kendi tarzınıza uygulayabilirsiniz. Kolyelere çok yakışan ve çok tercih edilen üç boyutlu çiçek modellerini de anlatımlı olarak sizlere sunuyoruz.

İstediğiniz renkleri uygulayarak kıyafetlerinize kombine edebilir ve ister günlük olarak, isterseniz özel gün ve gecelerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Diğer yandan sevdiklerinize el emeğiniz ile işleyip hediye edebilirsiniz. El yapımı hediyeler, her zaman için en değerli hediyelerdir. Sizler de çevrenizdekilere bu değeri yansıtın. Yapımı da çok kolay olan çeşit çeşit iğne oyası fular ve kolye modelleri sizleri bekliyor.

Çeyiz Bohçaları için Hangi İğne Oyaları Gerekir?

Genellikle çeyiz bohçası ve çeyiz sandığına konulan yazma, mevlit örtüsü, havlu, tülbent ve namaz örtülerinin el yapımı işlemeli olması gereklidir. Çeyizde bulundurulacak iğne oyası ürünler, zarafeti ve şıklığı ile göz doldurur. Bunun için yazma, havlu, mevlit örtüsü ve tülbentlerde en iyi iğne oyası modelleriseçilmelidir. İsteğe göre sıralı veya tek sıra örnekler tercih edilebilir. Burada önemli olan havlu veya yazma kenarlarına yapılacak olan oyanın, yazma veya havlunun renk ve desenine uygun olmasıdır. Örnek olarak sade bir yazmanız varsa, çevresini tek veya iki sıra halinde 2-3 renk ile çevirebilirsiniz. Desenli yazmalar için uygun renkte boncuklar tercih edilebilir. Tabi ki bu tercih, oyayı yapan kişinin göz zevkine kalmış bir durumdur. Sitemizde çeşitli renk ve özellikte iğne oyası modelini işleyip çeyizinize dâhil edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir