En İyi Çocuk Filmleri

Çocukların ilgi alanları ve onlar için uygun olan şeyler, sinema sektörünün en önemli parçalarından birisini oluşturmaktadır.  Sinema tarihinin son derece gelişmiş yapısı içerisinde her yaş grubuna ve her ilgi alanına sahip olan izleyiciye yönelik olarak çok önemli seçenekler sunulmuştur. Oyunculuğu, kurgusu, senaryosu, oyunculuğu ve daha pek çok farklı detayı ile son derece etkili bir film deneyimi sunan çocuk filmleri de bulunuyor. Komik ve eğitici yapısı ile çocukların ilgisini ve beğenisini çeken birbirinden başarılı çocuk filmleri bulunuyor. Son derece keyifli ve etkileyici bir film deneyiminin yakalanmasına yardımcı olacak en iyi çocuk filmleri listesi hazırladık.

Film sektörünün çocuklara özel olarak hazırladığı yapımlar her dönemde vizyona girmeye devam ediyor. Özellikle de birbirinden farklı konu ve içeriklerde eğlenceli animasyonlardan, genel filmlere kadar pek çok kategori ve alanda çocuk filmleri bulunuyor. Çocuk filmi olarak lanse ediliyor ve o kategoride yer alıyor olsa da bu filmler, yetişkinler içinde keyifli zaman geçirebilmelerine yardımcı olacak bir film deneyimi sunuyor. Bu çerçevede de hazırladığımız en iyi çocuk filmleri listemizde yer alan filmlerle sadece çocuklarınız için değil kendiniz içinde etkileyici ve eğlenceli bir film deneyimi oluşturabilirsiniz.

The Lion King (Aslan Kral)

Döneminin sinema teknolojisini göstermesinden, müziklerine ve konusuna kadar her bir detayı ile bir çocuk filminden çok daha fazlasını sunan The Lion King en iyi çocuk filmleri listemizde kendisine yer buluyor. Şu sıralar yeniden çekimi günümüz teknolojisiyle gerçekleştirilen film, 1994 yapımıdır. Babasının ölmesinden sonra ormandaki onun yerine geçmek isteyen herkes ile daha önce hiç alışık olmadığı bir mücadeleye girecek genç aslan yavrusunun hikayesi konu ediniliyor.

Toy Story Serisi (Oyuncak Hikayesi Serisi)

Animasyon film kategorisinin en başarılı yapımlarından birisi olarak pek çok ödülünde sahibi olan Toy Story filmi en iyi çocuk filmleri listemizde yer alıyor. Uzun soluklu bir seri olan Toy Story’ de hareket edebilen, konuşabilen, duyguları olan ve düşünebilen oyuncukların sıra dışı hikayesi konu ediniliyor. Bu yönüyle de küçüklüğünde oyuncuklarının bu eylem kabiliyetlerine sahip olduğu düşüncesi ya da arzusu bulunan yetişkinlerin bile son derece keyifli bir film deneyimini yakalamasına yardımcı oluyor.

Up (Yukarı Bak)

2009 yapım Up filmi, en iyi çocuk filmleri listemizde yer alan çok sayıda ödül sahibi animasyon filmlerinden birisidir. Birbirleri ile tesadüfi olarak tanışan iki çocuktan birisi olan Ellie’ nin yaşlılık döneminde gelindiğinde küçüklüğünden beri hayali olan macera için çalışmaya başlarlar ki bu süreçte çok farklı olaylar ve gelişmeler keyifli bir seyir deneyimi sunuyor.

Kung Fu Panda Serisi

Uzak doğu dövüş sporlarından birisi olan Kung Fu’ ya hayran olan ve kendisinin ne olduğunu tam olarak bilmeyen bir Panda’ nın Kung Fu ustalığı konusundaki son derece dramatik, eğlenceli ve keyifli serüveni konu ediniliyor.

Home Alone Serisi (Evde Tek Başına)

Tam bir aile ve noel filmi olarak gösterilen Home Alone filmi ve devam filmleri tüm dünyada olduğu gibi vizyonda olduğu dönemde Türkiye’ de de büyük bir ilgi görmüştür. Kadrosu, oyunculukları ve sıcak teması ile hem çocuklar hem de yetişkinler için sıcak bir aile filmi izleme şansı veriyor. Ailecek izlenebilecek en iyi çocuk filmleri listemizde kesinlikle ödülleri ve başarısıyla kendisine yer buluyor.

Jumanji

Birkaç defa tekrar çekimi bulunan Jumanji filminin 1995 versiyonu tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’ de de büyük bir ilgi gördü. Son derece keyifli bir macera ve aksiyon deneyimini çocuklar ve yetişkinler için sunan Jumanji filminde, filme adını veren bir oyuna başlayan ve hiç ummadıkları durumlarla karşı karşıya kalan bir ailenin hikayesi konu ediniliyor. Oyun tüm kademeleri ile gerçeklik teşkil eden bir deneyim sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir