En İyi Ayşen Gruda Filmleri

Bugün hayatını kaybeden Ayşen Gruda, Türk sinemasının ve Türk tiyatroculuğunun en önemli ve usta isimlerinden birisi konumunda bulunuyor. Yeşilçam’ ın gelişmişliğini sağlayan en önemli oyunculardan birisi olan Ayşen Gruda, hayata veda ederken, gerisinde birbirinden önemli eserler bıraktır. Yeşilçam’ ın en unutulmaz eserlerinin her birinde rol alan başlıca usta oyunculardan birisi olan Ayşen Gruda ile son derece keyifli bir film serüvenini yakalayabilmek mümkün oluyor. 2019’ ün Yeşilçam değerlerinin yaprak dökümünü sürdürdüğü bir yıl olarak karşımıza çıkması fazlasıyla acı verici bir gerçek durumunda bulunuyor. Yeşilçam’ ın ‘Domates Güzeli’ olan usta oyuncu Ayşen Gruda, hem filmleri hem de tiyatro oyunları birbirinden önemli eserlere imza atmayı başarmıştır. Yeşilçam’ a damga vurmuş olan yapımlarında yer aldığı en iyi Ayşen Gruda filmleri listesi hazırladık.

Yeşilçam’ ın Adile Naşit, Münir Özkul, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Hulusi Kentmen gibi isimlerden oluşan kadrolarda kendisine yer bulan Adile Naşit’ in rol aldığı tüm filmler, Yeşilçam’ ın en önemli yapımları arasında kendisine yer buluyor. Ayşen Gruda’ yı ve onun oyunculuğunu en iyi şekilde anlayabilmemize ve Yeşilçam ve Türk sineması için neden bu kadar değerli bir isim olduğunu daha iyi anlayabilmemize yardımcı olacak birbirinden kaliteli Yeşilçam filmlerine özel en iyi Ayşen Gruda filmleri listesi hazırladık.

Hababım Sınıfı

Yeşilçam ve Türk sineması için adeta bir nişan taşı niteliği taşıyan ve kült yapımlardan birisi olan Hababam Sınıfı filmi en iyi Ayşen Gruda filmleri arasında da kendisine yer buluyor. İstanbul’daki Özel Çamlıca Lisesi’ nde okuyan öğrencilikleri haylazlık üzerine kurulu bir sınıf dolusu matrak öğrencinin hikayesinin konu edinildiği büyük bir seri niteliği taşıyan Hababam Sınıfı serisine, sonrada katılan isimlerden birisidir. Ayşen Gruda’nın da yer aldığı 3 kişilik bir kız grubu, sadece erkeklerden oluşan Hababam Sınıfı’na verilir. İşte bundan sonra hem onlar hem de sınıftaki erkekler için her şey çok daha farklı olacaktır.

Süt Kardeşler

En iyi Ayşen Gruda filmleri arasında en fazla dikkat çeken yapımlardan birisi de Süt Kardeşler filmidir. Çünkü filmde yer alan birkaç sahne, Türk sinemasının kült haline gelmiş olan sahnelerini oluşturmaktadır. Özellikle de rol arkadaşı Kemal Sunal ile olan bir sahnesi ile adeta gülme krizlerine sokmayı başarmış olan Ayşen Gruda, oyunculuğunun başarısını en iyi şekilde gösteriyor.

Tosun Paşa

Yeşilçam sinemasının en değerli yapımlarından birisi konumunda bulunan ve oldukça yoğun şekilde tercih edilen Tosun Paşa filmi ile eğlenceli ve keyifli bir film deneyimi elde edilebiliyor. En iyi Ayşen Gruda filmleri listemizde de kendisine yer bulan Tosun Paşa filmi ile son derece keyifli ve eğlenceli bir film deneyimi sunuyor. Son derece özel konusu ve unutulmaz replikleri ile dikkat çeken yapım, günümüz modern yüzyıl Türkiye’ sinde de son derece yüksek izlenme oranlarını yakalamayı başarıyor. Bu nedenle de son derece yoğun ve sık bir şekilde tercih ediliyor.

Şabanoğlu Şaban

Son derece yüksek izlenme oranlarını yakalayan Kemal Sunal filmlerinden birisi olarak dikkat çeken Şabanoğlu Şaban filmi en iyi Ayşen Gruda filmleri listesinde kendisine yer buluyor. Birbirinden keyifli Kemal Sunal komedisi yansıtmakta olan film, günümüzde de halen en çok izlenen Yeşilçam filmleri arasında kendisine yer buluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir