En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2020

Kadınlar için en eğlenceli boş vakit değerlendirme şekli örgü örmektir. Tığ işi, şiş işi, kasnak işi, iğne işi, boncuk işi derken binlerce örgü modeli meydana çıkarılır ve bu örgülerle stres atıldığı gibi rengarenk bir dünyaya sahip olunur. Bu düşünceden yola çıkarak sizler için

En güzel tığ işi yelek modelleri 2020 modasını sunacağız. Modellerimizle kendinizin, çocuklarınızın, annenizin kullanımı için ve çeyizlik olarak en güzel yelekleri örebilir, isterseniz internetten sosyal paylaşım platformları ve satış sitelerine resimlerini koyarak satış yapabilirsiniz.

Ebruli İpten Tığ İle Örgü Yelek Modeli

En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2019
En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2020

Tığ ile yapılan örgü yelek modelleri hem çok kolay hem de farklı fikirler uygulamaya uygun olan örgülerdir. Tığ işinde ebruli iplik kullanımı modelsiz ve düz bir örgü örmeyi gerektirir. Çünkü ebruli ip zaten kendisinden dolayı bir model oluşturacak siz model koysanız dahi ipin renkli oluşundan dolayı model görünmeyecektir. En güzel tığ işi yelek modelleri 2020 ebruli modelimize yeleğin sırtından başlanılır.

Ebruli İpten Tığ İle Yelek Yapımı

110 adet dümdüz zincir çekilir ve ikinci sıraya geçilir. İkinci sıranın başlangıcına 5 adet yan yana birit yapılır. Ardından 3 zincir çekilir ve 2 adet yan yana birit yapılır. Bu sıranın tamamı ikili birit ve 3 zincirle devam edilir. İkinci sıranın sonuna gelindiğinde 5 adet yan yana birit yapılır ve üçüncü sıraya geçilir. Üçüncü sıra yine aynı şekilde başlar ancak 5 birit yerine yanında çekilmiş olan 3 zinciri de kaplayacak şekilde birit yapılır yani birit sayısı 8’e çıkarılır. Ardından yine ikili biritler ve üç zincirle sıra sonuna gelinir. Sıranın sonunda bir alt sırada beş yapışık birit yapılmış olan yerden önceki zincirin üzerinden başlanılarak 8 adet yapışık birit yapılır ve dördüncü sıraya geçilir. Bundan sonrası tamamıyla diğer sıraların devamı şeklindedir. Örgünüzü istediğiniz sırt boyuna ulaşıncaya kadar tekrarlayabilirsiniz. Bu modelin ön kısımları da aynı şekilde ancak 110 zincir yerine 60 zincir çekilerek başlanır ve aynı sırt kısmında yapıldığı şekilde örülür.

Ebruli İpten Tığ İşi Yeleğin Birleştirilmesi

Modelimizi birleştirmek için iğne ile dikilmeyecek bir tasarım hazırladık. Yeleğin sırt ve ön kısımlarının da örmüş olduğunuz ip ve tığı kullanmanız gerekiyor. Sırt ile bir ön model bir araya getirilir ve tığ ile bir sırttan sık iğne alınır, ardından hiç zincir çekilmeden ön modelden bir sık iğne alınır. Hiç boşluk bırakılmadan bu işlem kol bölümünde kalacak olan boşluğa kadar devam eder. Kol boyunu kendiniz ayarladıktan sonra omuz bölgeleri için aynı işlem uygulanır. Harika bir modeldir ve yapımı son derece kolaydır. Bu modelde oluşan delikler için dilerseniz kurdele kullanabilir çok daha farklı bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Beyaz Delikli Yelek Modeli

En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2019
En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2020

En güzel tığ işi yelek modelleri 2020 için bahar aylarında kullanabileceğiniz çok güzel ve kolay bir modelimiz daha var. Bu modelde yine arka kısmı için 110 zincir çekiyoruz. Ancak siz sırt kısmının sayısını kendiniz belirleyebilirsiniz. İkinci sırada 5 trabzan 3 zincir 1 trabzan 3 zincir olarak devam ediliyor. Sıra sonunda yine 5 trabzan ve 3 zincir şeklinde alt trabzanların üzerine batırılarak 1 trabzan şeklinde devam eder. Çok kolay bir yelektir ve taşlarla veya nazar boncuğu gibi objelerle süslenilerek kullanılır.

Delikli Tığ İşi Bebek Yeleği

Tığ ile bebeklere veya çocuklara çok kolay bir şekilde yelek örülür. 30 adet zincir ile ilk sıraya başlanır. İkinci sırada 3 adet trabzan 3 adet zincir ve 3 adet trabzan şemasıyla bu sıra tamamlanır. Üçüncü sırada bir trabzan 3 zincir ve 1 trabzan şeklinde devam edilir. Dördüncü sırada ise ikinci sıra tekrarlanır. Model bu şekilde istenilen boya ulaşıldığında bitirilir.

En güzel tığ işi yelek modelleri 2020 bebek yeleğinde kız veya erkek bebekler için özel objeler kullanılır. Kız bebekler için çiçek veya kurdele erkek bebekler için nazar boncuğu veya mavi renk kurdele tercih edilmelidir. Bebek yelekleri için düğme, çıtçıt veya fermuar önerilmemektedir.

Tığ İle Yelek Örmek İçin İp Seçimi

Tığ ile yelek örmek için genellikle merserize veya koton ipler kullanılır. Diğer türlü yünler tüylü olacağından dolayı örgü birbirine yapışık gibi duracağından hoş bir görüntü oluşturmadığı gibi konulan modeli de göstermez. Kullanılacak tığ ise 3 numara ile 6 numara arasında değişiklik gösterir.

Kız Çocukları İçin Tığ ile Rengarenk Yelek Modelleri

En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2019
En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri 2020

Kız çocuklarına yönelik cicili bicili birçok örgü yelek modeli tasarlanabilir. Sarışın, esmer ve kumral oluşlarına göre renk seçimi yapılmalıdır. Rengarenk ipliklerle her sırasında farklı bir renk kullanabileceğiniz yelek için düz zincirli bir model tercih edebilirsiniz. Üzerine güzel bir kurdele ile çok hoş bir görünüm sağlayabilir, tüm giysilerinin üzerinde bu renkli yeleği kullanabilirsiniz. Kendiniz için de bu renkli modeli tercih edebilir modeli tamamlamak için ön kısmına renkli düğmeler dikebilirsiniz.

Örgü örmek oldukça keyifli bir uğraştır ve başkalarının üretmiş olduğu modellerin yanı sıra kendi zevkinize uygun modeller de oluşturabilirsiniz. En güzel tığ işi yelek modelleri 2020 tasarımlarımızda bu yılın moda olan renklerini kullanabileceğiniz gibi kendi zevkinize uygun renkleri de tercih edebilir, zarif örgüler tasarlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir