En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2020

Bu senenin modası olan el örgüsü yelekler gömleklerin üstüne çok şık durur. Yelek örmek için şiş ya da tığ kullanabilirsiniz. En güzel şiş örgü bayan yelek modelleri resimli 2020 için yazımızı okuyarak modeller hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kışlık yelek için kalın ip ve kalın şiş tercih etmeniz gerekir.

Yazlık modeller daha salaş ve dantellerden oluşur. Yazlık modeller için seçilen ip daha naylonumsu iplerdir ve genelde file şeklinde örülür. Yelek örmek tamamen sizin zevkinize ve tasarımınıza kalmıştır.

En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2019
En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2020

Belli başlı şiş ve tığ ile örme yöntemlerini biliyorsanız her modeli çıkarabilirsiniz. Model bulmakta zorlanıyorsanız internette bulunan örgü sitelerini takip edebilirsiniz. Videolu anlatımlar ile yelek örmek daha kolaydır. Düz bir şekilde ördüğünüz yeleği taşlar ile süsleyerek daha ışıltılı bir hale getirebilirsiniz. Bebek yeleklerinde motif kullanmak yelekleri daha sevimli hale getirir. Motif örülürken motifin şekline göre tığ kullanılabilir. Kabartmalı bir motif ise tığ ve şiş aynı anda kullanılmalıdır.

Beştepeli Gelin Yeleği Yapımı

Beştepeli gelin yeleği için üç numara şişe ihtiyacınız vardır. İp olarak simli ipler tercih edin. Yelek 3 parça şeklinde örülür ve dikilir. Her iki yan kısmı 90 ilmekle örülürken arka kısmı 130 ilmekle örülür. Modele başlarken lastik kısmı örülmez. Direk modelden başlanır. Örnek modeli 4 ters, 2 düz ve 3 toplama şeklinde örülür. Toplama yaparken 3 ilmek aynı anda alınır. Arka kısmın hepsi ters örülür. Bitirdikten sonra dikilir. Ördüğünüz yeleğin rengine uygun düğme seçmeniz gerekir.

Tomurcuklu Burgu Modeli

En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2019
En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 202

Tomurcuklu burgu model yelekler hem bebekler hem de yetişkinler için kullanılan bir modeldir. Burgu oluşurken ördükçe kıvrılır. Tomurcuk kısmı tığ ile yapılır. Ters ördükten sonra tığ alınır ve aynı yere 5 defa batırılır, daha sonra tek seferde çekilir ve bir zincir çekilir. Bu ilmek sol şişe takılır ve yanındaki ilmekle beraber örülür. Bu şekilde örmeye devam edilir. Diğer yelek modelleri gibi 3 parça örülür ve dikilir. Renk olarak açık pudra renkler seçilirse örnek kendini daha iyi gösterir.

Motifli Yelek Modeli

Rengarenk motifler yapılır ve bu motifler birbirine eklenir. Yeleğin arka kısmı düz örgüdür. Bedeninize göre arka kısmı başlayın ve düz bir şekilde örün. Motif yapımı için tığ kullanın. Renkli olarak örebilirsiniz. Motifler birbirine tığ ile birleştirilir. Motif olarak daha çok çiçek motifleri tercih edilir. Daha sonra yeleğin tüm parçaları dikilir. Arka kısım örülürken lastik örülmez. Düz başlanır ve düz devam eder. Dilerseniz küçük kare motifler örerek de motifli yelek yapabilirsiniz.

Kırlangıç Sürüsü Modeli

Bu modelde uçan kuşların daha çok kanat kısımları alınarak model çıkarılmış ve adını ordan almıştır. Çeyizlik olarak mutlaka örülmesi gereken bir modeldir. Bu model yelek yapımında da lastik örmeye gerek yoktur. Ancak bebek yeleği olarak örülecekse lastik örülebilir. Kullanılan ip Angora iptir. Şiş olarak 3 numara uygun olur. Koltuk altı oyuntusu için ölçü alındıktan sonra kesme işlemi yapılır. Motifler yarım kalmayacak şekilde kesme yapılır. En güzel şiş örgü bayan yelek modelleri resimli 2020 için videolu anlatım tercih etmelisiniz.

Dikişsiz Yelek Yapımı

En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2019
En Güzel Şiş Örgü Bayan Yelek Modelleri Resimli 2020

Daha salaş ve spor bir model istiyorsanız bu örneği mutlaka örmelisiniz. Kalın bir iple 7 numara şiş kullanarak örülür. Yeleğin boydan uzunluğu ne kadar olacaksa ona göre ölçülür ve ilmek atılır. Örmeye ön yan taraftan başlanır. Yaklaşık 10 cm olduktan sonra kesmeye başlanır ve koltuk altı oyuntusu verilir. Daha sonra sırt kısmına geçerken ilmek arttırılır ve diğer kanat kısmı da aynı şekilde örülür. Gevşek örün. Çok sıkı örmeye gelmeyen bir modeldir. İsterseniz aynı örneği tığ ile de yapabilirsiniz. En güzel şiş örgü bayan yelek modelleri resimli 2020 modelleri için siteyi ziyaret edin.

Su Damlası Gelin Yeleği

Su damlası gelin yeleği için 3 numara şiş ve ince ip kullanın. Yan kanatlar için 80 ilmek ve arka için 120 ilmek başlanır. Örnek çıkarmaya arka yüzden başlanır. Bir su damlası beş ilmekten oluşuyor. Model zor bir model değildir. Ters, düz arttırma ve kesme ile yelek örülür. Kullanılan ip simli olarak seçilirse daha şık durur. Yeleğin alt kısmına ve koltuk altına denk gelen yerlerine lastik örülür. Kendi ölçünüzü alarak ona göre başlamak yeleğin üstünüze tam oturmasını sağlar. En güzel şiş örgü bayan yelek modelleri resimli 2020 için örgü dergilerinden resimli anlatımları seçebilirsiniz.

Çeyizlik Kaynana Yeleği

Her genç kızın çeyizinde olan bu yelekler düğün bohçasında kaynanaya hediye edilir. Kaynana yeleği için daha koyu ve sof renkler seçilir. Modeli seçmek tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Kaynana yeleği örülürken biraz daha geniş ve uzun olmasına dikkat edin. Kaynana yeleğinde saç örgüsü, selanik, pirinç modeli tercih edilir. Lastik kısımları örerken düğme iliklerini açmayı unutmayın. Kullanılan ip çık kalın olmasın ki modeli gösterebilsin. Bunun için ince ip ve 2 numara şiş kullanılabilir. Örülen kaynana yeleği bohça içine lavanta kesesi ile beraber konur.

Örülen yelekler çeyizlik olarak saklanacaksa mutlaka lavanta kesesi kullanılmalıdır. En güzel şiş örgü bayan yelek modelleri resimli 2020 için örgü sitelerinden örnek çıkarabilirsiniz. Örnek çıkarmak uzun videolar ile anlatıldığı için videoyu durdurup başlatarak örneği alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir