En Güzel Örgü Modelleri 2020

Örgü örmek insanın doğayı işlemesi gibi elindeki malzemeyi değerlendirmesi sonucu ortaya çıkmıştır. Kendine fayda sağlaması açısından ele alınmış olan örgü hayal gücünün esere dönüşmesini sağlamıştır. Tarihi eski olan örgü her kültürde var olmuş, barınma, oyuncak, giyim, aksesuar ve süsleme amaçlı yapılmıştır. Her dönem kendini yenileyebilmeyi başaran örgü hep farklı farklı yenilikler ile zamana meydan okumuştur. İnternet ortamında en güzel örgü modelleri 2020 arasında yelek, patik, battaniye, dantel, oya modelleri bulabilir ve hatta nasıl yapıldığını uygulamalı video eşliğinde izleyebilirsiniz.

En Çok Bebek Beresi

En Güzel Örgü Modelleri 2019
En Güzel Örgü Modelleri 2020

Çeşit çeşit örgü modelleri arasında en çok tercih edilen bebek bere ve atkı modelleri hem çok şık hem de bebekleri soğuk havaların olumsuz etkilerinden koruyacaktır. Şiş ya da tığ aparatı ile yapılan bu örgüler bir ya da iki gün içerisinde yapılabilir. Bebek baş ölçüsü baz alınarak ister tepeden ister alttan iki ters iki ters örülerek daha sonra kenarları dikilerek tepesi büzülerek ponponla süslendi mi şık ve ekonomik bir bere sahibi olmak mümkün. Daha bunun gibi nice kolay bere yapımı sitenin içerisinde yer alır. Kolay olmayan zor ve ilginç modellerde sitede yer alır.

Annelerimize ve Nenelerimize Yelek

İster hobi ister ise bir ihtiyaca cevap vermek için örülen yelekler son modelleri ile kolay yapılış anlatımlı videoları ile beğenilerinize sunulmaktadır. Ajurlu, sade, tek renk, farklı renk uzun ya da kısa kollu binlerce yelek modelleri sizler için özenle seçildi. Yelek modelleri arasında seçim yapmak zor gelecektir.

Örgü Örmek

Örgü modellerinin yer aldığı site en güzel örgü modelleri 2020 sizler için araştırdı ve yayınlıyor. Güzel modellerin yanı sıra yeni başlayanlar için kolay örgü modellerine de yer vermektedir. Bebek örgüleri, büyükler için örgüler, şal modelleri, şapkalar, atkılar, bereler, patikler, çeyizlik dantel modelleri, havlu kenarları, amigurumi oyuncakları sitenin içerisinde kolaylıkla bulabilir ve kolay anlatımlar ile uygulamaya geçebilirsiniz. Renk renk ve farklı ip çeşitleri ile örülen paspas ve battaniye modelleri de en güzel örgü modelleri 2020 olarak sizlerin beğenisi için derlendi. Seveceğiniz ve işinizi görecek bir örgü modeline muhakkak sitede denk geleceksiniz ve hevesle yapmaya başlayacaksınız.

Gül Yapımı

En Güzel Örgü Modelleri 2019
En Güzel Örgü Modelleri 2020

Gülün kültürümüzde çok önemli bir yeri vardır. Her şeyi gül ile süslemek isteriz. Çünkü gül rengi ne olursa olsun sevginin sembolüdür. Örgü işlerinde de güller ile süslemeleri yelek, patik, dantel ve her örgü modelinde sıklıkla görürüz. Kolay yapımlı olan bir gül örneğinin yapılışı için öncelikle sevdiğiniz bir renk ip ve tığınızın olması gerekir.

  • Öncelikle 7 adet zincir çekilir ve bu zincirin ucu birleştirilir.
  • Daha sonra tığın üzerine iki ip atılır ve orta delik sık bir şekilde doldurulur.
  • Bu dolgu işlemi bittikten sonra üçüncü sırada 6 adet gözenek yapılır.
  • Gözenekler altı zincir çekilerek yapılabilir.
  • Dördüncü sırada tekrar tığın üzerine iki tel ip atılır ve her gözenek tek tek doldurulur.
  • Beşinci sırada 8 ilmek zincir çekilir ve dolgu yapılan kısmın en alt kısmındaki zincire bağlanır.
  • Gülün ilk katını çevreleyen bu zincir tabakası sonrası tığa iki ilmek atılarak bu zincir boşlukları da dolgular ile doldurulur.
  • Son derece kolay olan bu dolgu işlemi sonrası 2 katlı bir gül yapmış olunur. Gülün katları isteğe bağlı olarak bu yöntemle daha da çoğaltılabilir. Bu şekilde kolay anlatımlı farklı model en güzel örgü modelleri 2020 modelleri sizi bekler.

Sitede Yer Alan Modeller

En Güzel Örgü Modelleri 2019
En Güzel Örgü Modelleri 2020

Bebeklere yönelik tığ yada şiş ile yapılabilen her türlü örgü modeli (patik, yelek, hırka, pantolon, bere atkı, pelerin, oyuncak vs.), büyüklere yönelik her tür örgü modeli (şal, yelek, hırka, süveter, kazak, çorap, patik vs.), dantel örnekleri (oda takımları, masa örtü modelleri, perde modelleri, vs.), oya örnekleri, mekik örgü örnekleri, lif modelleri, ponpon modelleri, takı (bone, bandana, kolye, takı, fular vs.) battaniye modelleri kolay ve anlaşılabilir anlatımlarını sizler için detaylı bir şekilde hazırladık.

Ekonomiye Katkı

Hobi olarak başladığınız ve siteden görerek yaptığınız en güzel ve yeni örgü modellerini sevdiklerinize hediye edebileceğiniz gibi bu el emeği göz nuru örgülerinizi satarak ekonominize girdi sağlayabilirsiniz. Ekonominize katkı sağlayacak olan örgü modellerini siteden bulabilir ve farklı örgü modelleri ile çevrenizi şaşırtabilirsiniz.

Stres Atmak İçin

Örgünün doğuş hikayesi her ne kadar ihtiyaçtan çıkmış ise örgü örmek sosyalleşme, iletişim ve ticari gibi etkileşimde sağlar. Ayrıca stres atmak açısından örgü örmek son derece faydalıdır. Sağlık sorunlarından olan kireçlenme hastalığı için örgü örülmesi doktorlarca tavsiye edilir. Hayal dünyanızı dışa yansıtmanın en kolay ve zevkli yolu olan örgü örmek size her açıdan fayda sağlayacaktır.

Örgü örmek sonu olmayan bir hobi ve aktivitedir. Kuşaklar boyunca hep devam edecek bu sanatı site çok güzel modelleri ile sürdürerek öncülük ediyor.

Şayet örgü hevesiniz var ise bir örgü ipi ve tığı alarak sitenin acemilere yönelik örneklerinden biri ile örgü örmeye başlayın. Sonraki aşamalarda zor olan her tür örgüyü yapma yeteneğinizin farkına varacak ve örgüden örerek çok çeşitli ürünler elde edeceksiniz. Örgü bir sağlıklı alışkanlıktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir