En Güzel Örgü Bebek Battaniyeleri ve Yapılışları 2020

Bebek battaniyeleri, bebekleri kundaklamak, uyurken üstünü örtmek ve gezmeye giderken sarmak için örülür. Genelde ananeler ve babaanneler tarafından örülerek hediye edilir. Herkesin evinde bebek doğmadan gelen el emeği bir çocuk battaniyesi vardır. Hazır tercih edilmez, bebek aile büyükleri için kıymetlidir. Kıymetli bebeklere el emeği ürünler getirilir mantığı ülkemizde çok yaygındır. Bizde en güzel örgü bebek battaniyeleri ve yapılışları 2020 modellerini sizler için araştırdık. Birden fazla model örerek bebeğinizi daha şık taşıyabilir, uyurken üzerini örtebilirsiniz. Kış ayları için daha kalın ve kadife ipler tercih etmek daha sağlıklı olur.

Tunus İşi Bebek Battaniyesi

En Güzel Havlu Kenarı Modelleri-Havlu Kenarı Örnekleri 2019
En Güzel Örgü Bebek Battaniyeleri ve Yapılışları 2020

Tunus işi bebek battaniyesi renkli iplerden yapılır. Evde kalan artık ipleri tunus işi bebek battaniyesi için kullanabilirsiniz. Parça parça ördüğünüz modelleri birbirine ekleyerek dikin ve kenarlarını tığlayın. Tek renk olarak da yapabilirsiniz. Beyaz renk kullanabilirsiniz. Beyaz renk kullanırken aralarda sarı renk ile uyum katabilirsiniz. Battaniyenin arka kısmı dikişli olmasın derseniz birden fazla ip kullanırken hiç kesmeden yeni ipi ekleyebilirsiniz. Tunus işi bebek battaniye modeli hiç eskimeyen ve sürekli trend olan bir modeldir. En güzel örgü bebek battaniyeleri ve yapılışları 2020 için video izleyerek örnek alabilirsiniz.

Kuzulu Bebek Battaniyesi

Kuzulu bebek battaniyesi yapımı için 3 renk ip kullanabilirsiniz. Kuzu olan kısmını örerken pelüş ip kullanabilirsiniz. Kuzulu battaniye yapımı ters ve düz örgüden oluştuğu için çok kolaydır. Kuzulu kısmı için kullanılan pelüş ip kuzunun tüylerinin daha kabarık olmasını sağlar. Ayaklarını ve kafasını daha sonra siyah ip ile battaniyenin üzerinde işleyin. Örülen battaniyenin arka kısmına pembe veya beyaz renk astar geçirerek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Kuzulu battaniye örerken kullanacağınız renkler sizin zevkinize kalmıştır.

Pirinç Örgü Battaniye Modeli

En Güzel Havlu Kenarı Modelleri-Havlu Kenarı Örnekleri 2019
En Güzel Örgü Bebek Battaniyeleri ve Yapılışları 2020

Pirinç örgü modeli bebek eşyalarında sıklıkla kullanılan bir modeldir. Yapımı oldukça kolaydır. Düz ve ters örgüyü biliyorsanız rahatlıkla pirinç örgüyü yapabilirsiniz. Bir ters bir düz örülür. Arka sıraya gelindiği zaman düz ilmeğin üstüne ters, ters ilmeğin üstüne düz örülür. Pirinç tanesine benzediği için bu ismi almıştır. Tek renk ip kullanılır. Örülen battaniyenin arka kısmına pamuklu kumaş dikilir.

En güzel örgü bebek battaniyeleri ve yapılışları 2020 için örgü sitemizden örnek çıkarmak mümkündür. Pirinç model örgülerden yastık kenarı yaparak da kombini tamamlayabilirsiniz. Kullanılan şiş ipin kalınlığına bağlıdır. Çok kalın ipler için kalın şiş tercih edilmelidir.

Kabartmalı Örgü ile Bebek Battaniyesi

Bu modeli bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Patlamış mısır örneği de denilir. 2 renk ip kullanabilirsiniz. Bir sıra pembe bir sıra beyaz ip kullanabilirsiniz. Battaniye hangi büyülükte olsun istiyorsanız o büyüklükte zincir çekerek başlayın. Çektiğiniz zincirin üzerine trabzan yapın. Kabartmalar tığın üzerinde bulunan 6 ilmeğin aynı anda çekilmesi ile oluşur. Patlamış mısır görüntüsünü oluşturmak için fazla ara vermeden örün. İki mısır patlağı arasında en az 2 adet düz ilmek olmalıdır. Bu model için çok kalın olmayan ve elinize uygun tığ seçin. Zor gibi görünse de aslında çok kolay örülen bir modeldir.

Tulum Bebe Battaniyeleri

En Güzel Havlu Kenarı Modelleri-Havlu Kenarı Örnekleri 2019
En Güzel Örgü Bebek Battaniyeleri ve Yapılışları 2020

Bu battaniyeler yenidoğan bebekler için çok uygundur. Tulum şeklinde olduğu için üstünü açamaz. Dışarıya götürürken çok rahat bir şekilde hemen giydirip taşıyabilirsiniz. Tulum modelin şapka kısmı tüm battaniye modeli ile beraber örülür. Düz örgü yaparak tulum katlamaları sonradan yapılır. İstenirse farklı modeller ile de örülebilir. Örülen battaniyenin üzerine pelüş ipler ile kabartma yapılabilir. Battaniyenin üzerini süslemek tamamen sizin zevkinize kalmıştır. Kış ayları için kullanılacaksa kadife ip tercih edilmelidir. Yaz ayaları için örgü ipleri kullanılabilir. Örüldükten sonra astar ve fermuar dikilir. Kendiniz dikebilir veya terziden yardım alabilirsiniz. Fermuar yerine düğme kullanmak istiyorum derseniz, renkli düğme dikebilirsiniz.

Üç Boyutlu Model ile Bebek Battaniyesi

Üç boyutlu model için 2 renk ip kullanabilirsiniz. Tığ ile yapılır ve zincir çekerek modele başlanır. Ardından trabzan yapılır ve 3. zincirin üzerine sıkı iğne yapılır. Modelin tümü trabzan ve sıkı iğne yaparak oluşturulur. İlk sıradan sonra ikinci sırada iken diğer renge geçilir. İp kesilmeden örülür. Örülen battaniyesinin her iki tarafı da kullanılır. Seçilecek ip çok kalın olmamalıdır. İki renk kullanıldığı gibi 3 renkte kullanılabilir. Örülen bebek battaniyesi kenarları daha düzgün olsun isterseniz tığ ile kenarlarını örebilirsiniz.En güzel örgü bebek battaniyeleri ve yapılışları 2020 için videolardan yararlanabilirsiniz.

Cam Güzeli Modeli Bebek Battaniyesi

En Güzel Havlu Kenarı Modelleri-Havlu Kenarı Örnekleri 2019
En Güzel Örgü Bebek Battaniyeleri ve Yapılışları 2020

Kız bebek ve erkek bebek için uygundur. Örmeye zincir çekerek başlayın. En alt kısmında zincir çekerken çok sıkı çekmeyin. Aksi halde battaniye büzülür. Daha gevşek çekerek modele başlayın. Sıkı iğne ve trabzanlar ile model yapılır. Battaniye örülürken model araları fıstık yaparak toplanır. Battaniye aralıkları biraz boş durabilir. Örülüp bittikten sonra arka kısmına hangi renk kullanıldıysa o renkte astar çekilir. Bu battaniye modelinde zemin olarak beyaz renk seçin ve üzerine başka renkler ekleyin.

Özellikle bebek arabalarının ve pusetlerin üzerine örtülürken kullanılır. Hem şık bir görüntü oluşturur hem de soğuktan korur.En güzel örgü bebek battaniyeleri ve yapılışları 2020 için örgü dergilerinden yardım alabilir veya sitemizde yer alan birbirinden güzel örgü modellerine bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir