Ebaydan Paypalsız Alışveriş Yapmak

1995 yılından bu yana dünyada internette online alışverişin en önemli platformu konumunda bulunan ve bu sektörün öncüsü olan eBay sitesi, dünyanın her yerinden kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Bu denli büyük bir Pazar haline gelmesi hem alıcılar hem de satıcılar tarafından online ticaret işlemleri için tercih edilebiliyor. Her kategoriden ürünün alınabildiği ve satılabildiği platformda güvenli ticaret gerçekleştirilebiliyor. Son derece pratik ve kolay bir şekilde birbirinden farklı kategorilerdeki ürün satışlarının gerçekleştirilmekte olunduğu eBay platformunda Türkiye’ den de satın alımlar gerçekleştiriliyordu. Ancak bu satın alım işlemlerinde kullanıcılar ağırlıklı olarak Paypal ödeme sistemini kullanıyordu. Buna karşın kısa bir süre önce Paypal’ ın Türkiye’ de BDDK ve hukuk sistemi ile yaşadığı problemler nedeni ile ülkeden çıkma kararı aldı. Bu durum eBay alışverişlerini Paypal ile gerçekleştirmek olan kullanıcıların, bundan sonra eBay üzerinden alışverişleri için ödemeleri nasıl yapacağını merak etmelerine neden oluyor.

EBay Paypalsız Ödeme Yapma Mümkün Mü?

Günümüzde Ebay ile üzerinden alışveriş yapılmaya kalkıldığında, yapılan alışverişin ödemeleri Paypal ile gerçekleştiriliyordu. Ancak Paypal’ ın Türkiye’ den çekilmesi Türkiye’ deki kullanıcıların eBay üzerinde yapacakları ödeme işlemlerinde Paypal’ ı kullanamamaya başlamalarına neden oldu. Bu durum ödeme işlemleri açısından Türk kullanıcılarının eBay üzerinde sıkıntı yaşamaya başlamasına neden oldu. Ebay bu kullanıcı sorununun çözüme kavuşturulabilmesi amacı ile çalışma gerçekleştirdi. Bu çerçevede de artık Paypal olmadan eBay alışverişi yapabilme imkanı bulunmaktadır. Bunun için öncelikle eBay sitesine giriş yapılması gerekmektedir. Daha sonra eBay üyelik işlemlerinin tamamlanması ve alınmak istenen ürünlerin sepete eklenmesi gerekmektedir. Ödeme aşamasına gelindiğinde tüm internetteki online alışveriş işlemlerinde olduğu gibi kredi kartını kullanabilmek mümkündür. Kredi kartı bilgilerini eBay ödeme aşamasında ilgili alanlara girerek, pratik bir şekilde ödeme işlemleri tamamlanabilmektedir. Son derece güvenli ve pratik bir şekilde kredi kartı ile eBay üzerinden alışveriş gerçekleştirebilmek mümkündür.

Paypal Nedir?

Günümüzde internet teknolojilerinin gelişmesi ticari faaliyetlerde de aktif olarak kullanılmaya başlanmasına neden oluyor. Bu durum yeni nesil ihtiyaçları ve sorunları da beraberinde getirmekte olduğundan günümüzde bu tip sorunlara karşı Paypal gibi bir hizmet ile çözüm sağlanıyor. Paypal nedir sorusunun yanıtı aslında çok basittir. Günümüzde tüm dünyada kullanılan ancak kısa bir süre önce Türkiye’ de BDDK ile yaşadığı problemler nedeni ile Türkiye’ den çekilen Paypal, kredi kartı olmadan, internet üzerinden online alışverişlerin güvenle yapılabilmesine yardımcı oluyor. Bunun dışında Paypal ile kullanıcılar farklı bir kişiye e-posta adresi üzerinden para aktarımı da gerçekleştirebiliyor. Tüm bu fonksiyon ve hizmetleri ile Paypal sistemi bir tür online bankacılık hizmeti sunmaktadır. Bu şekilde dünyanın neresinde faaliyet gösteren bir site olursa olsun fark etmeksizin kolay bir şekilde Paypal ile online ödeme yapılabildiği gibi yine dünyanın herhangi bir yerindeki kişiye e-posta bilgisi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde para aktarımı yapılabilmesi mümkündür.

İlgili Makaleler

9 Yorum

    1. Eyer eBay dan Türkiye den alışveriş yapmak isteyen varsa yardımcı olabilirim hesabım var ve sürekli alış veriş yapıyorum Bursa da yaşıyorum

    2. Eyer Türkiye’den EBay dan alışveriş yapmak istiyorsanız öncelikle yurt dışında Avrupa ülkeleri Sovyetler Rusya gibi ülkelerde adresiniz olması lazım sonra Paypal hesabı açıp sonra Türkiye de kullandığınız MasterCard kredi kartı hesabınızı tanımlata bilirsiniz eğer yurt dışında bir adresiniz yoksa maalesef PayPal hesabı açamıyorsunuz PayPal hesabı olmadan da alışveriş yapamıyorsunuz. Dürüst bir alışveriş yapmak isteyene kendi hesabım üzerinden yardımcı olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir