Dideral Nedir? Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda birçok kişinin Dideral hakkında çeşitli söylentiler de bulunduğunu görüyorsunuz. Bu tabletin ana görevi kalp ve kan damarları içerisindeki bazı kimyasal maddeleri temizleyerek kalp ve damar sağlığını kontrol altına almaktır. Bu tablet kalbe giden kan akışını düşürdüğü gibi kalp atım sayısını da standart seviyeye getirir. Bu sayede kalbin yorulmasını önleyerek kalp sağlığını koruma altına alır. Bu tabletin genel olarak kullanım amacı şu şekilde özetlenebilir; sınav stresini yatıştırmada ya da önemli bir iş görüşmesinde ki heyecanı kontrol altına almak için kullanılabilir. Her ne olursa olsun bu ilacı kesinlikle doktor kontrolü altında kullanılması gerektiğini söylemek gerekiyor. Bu yazımız içerisinde Dideral nedir, ne işe yarar olaylar, faydaları ve yan etkileri nelerdir sorularına yanıt vermeye çalışacağız.

Dideral Nedir?

40 mg tabletlik bir kutu içeriğine sahip olan Dideral, reçete ile satılmaktadır. Bilinçsiz olarak kullanılması durumunda oldukça ciddi yan etkileri bulunan bu tablet kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor.

Dideral Ne İşe Yarar?

Dideral Nedir? Ne İşe Yarar?
Dideral Nedir? Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda birçok kişi Dideral tableti heyecan yenmek ve stresi azaltmak için kullanılıyor. Bununla birlikte birçok hastalık için de tedavi edici bir ilaç olarak yazılan Dideral aşağıda yer alan birçok sağlık sorununa iyi gelmekte.

 • Yüksek tansiyon
 • Migren
 • Kalp ve damar rahatsızlığı
 • Kontrolsüz titreme
 • Göğüs ağrısı
 • Tirotoksikoz
 • El titremesi
 • Anksiyete
 • Sosyal fobi
 • Böbrek üstü tümörü
 • Kalp krizi sonrası iyileşme

Heyecan önleyici bir ilaç olma özelliğine de sahip olan Dideral yan etkisi oldukça kuvvetli bir ilaçtır. Bu nedenle kullanmadan önce kesinlikle doktordan izin almalı, doktor kontrolünde kullanmalısınız. Her ne olursa olsun bu ilaç aç karna asla içilmemelidir.

Dideral Nasıl Kullanılır?

Dideral kesinlikle doktorun vermiş olduğu direktiflere uygun olarak kullanılmalıdır. Genellikle ilaç kullanımı her gün aynı saatleri içerisinde olmalıdır. Tok karınla bir bardak su ile beraber tüketilmesi gereken bu ilaç her yaş grubu için ayrı dozlar ile tüketilmelidir. İlaç kullanımı süresince hastanın tansiyonu daima ölçülmeli. Tansiyon değişiklikleri tespit edilmesi durumunda ilaç kullanımına son vererek doktor kontrolünden geçmek gerekir. Dideral, 12 yaşından küçük çocukları verilirken oldukça düşük doz seviyelerinde verilmelidir. 12 yaşından büyüklerde ise doz sağlık durumuna göre ayarlanmalıdır. Hastalığın türü ve şiddetine göre doz kesinlikle değişiklik göstermektedir.

Dideral Tabletin Yan Etkileri

Yukarıdaki anlatımlarımızda bu ilacın birçok yan etkisi olduğunu dile getirmiştik. Başta içerisinde yer alan etken maddelere bağlı olmak üzere ilacın doz aşımına bağlı olarak da meydana gelen yan etkiler şu şekildedir;

 • Ağız dil, dudak ve boğazda şişkinlik
 • Geçici hafıza kaybı
 • Karın ağrısı
 • Nefes almada güçlük
 • Yüksek ateş, cilt kızarıklığı ve döküntü
 • Ciltte yanma ve karıncalanma
 • Halsizlik ve uyku problemi
 • İshal, kabızlık, mide bulantısı ve karın ağrısı
 • Saç dökülmesi
 • Görme bozukluğu
 • Cinsel istek kaybı
 • Kalp atışında düzensizlik
 • Yorgunluk
 • Uyumada güçlük
 • Duygusal değişiklik

Başta olmak üzere daha birçok yan etki ve sağlık sorunu meydana gelmektedir. Dideral kullanımına bağlı bu tarz yan etkileri görülmesi durumunda ilaç kullanımına son vererek yan etkilerin tedavisi üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

Dideral İle İlgili Merak Edilenler

Dideral Nedir? Ne İşe Yarar?
Dideral Nedir? Ne İşe Yarar?

Dideral ile ilgili buraya kadar birçok açıklayıcı bilgi vermeye çalıştık. Bu ilacın heyecan ve stres giderici etkisi ile beraber birçok sağlık sorununa da iyi geldiği görülmüştür. Bu ilacı kullanmak isteyen birçok kişi, bu ilacın sorunlarına iyi gelip gelmediğini merak etmektedir. Dideral ile ilgili merak edilen tüm soruların yanıtı şu şekildedir;

Dideral Heyecana İyi Gelir Mi?

Dideral, heyecanı azaltarak adrenalin salınımını büyük oranda düşürmektedir. Bu nedenle toplum önünde konuşacak ya da sınava girecek kişiler heyecanlarını düşürmek için bu ilacı kullanabilirler.

Dideral’in Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dideral, kullanan kişinin durumuna göre ortalama olarak 3 ya da 4 saat etki göstermektedir. Tabii bu etki süre ilaç yutarken ki açlık ve tokluk durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Dideral Ne Zaman etki Eder?

Dideral, yapısındaki etken maddeler sayesinde etkisini ortalama olarak 30 dakika içerisinde göstermektedir.

Dideral’in Sosyal Fobi Üzerindeki Etkisi Nedir?

Endişe ve kaygı duyan kişiler sosyal fobi sorunlarından kurtulmak için doktor kontrolünde bu ilaçtan destek alabilirler.

Hangi Doktor Dideral Yazar?

Yaşadığınız sağlık sorunlarından ötürü bu ilacı kullanmak istiyorsanız nöroloji doktoruna görünmeniz gerekiyor. Doktor kontrolünden sonra eğer ilaç kullanımının üzerinizde risk teşkil etmeyeceğine karar verilirse Dideral kullanımına başlayabilirsiniz.

Dideral Reçetesiz Olarak Alınabilir Mi?

Dideral, ülkemizde bulunan tüm eczanelerden reçetesiz olarak da alınabilen bir ilaçtır. Fakat; ciddi yan etkilerinden ötürü bu ilacı kesinlikle doktor kontrolünden geçerek reçeteli olarak almanızı tavsiye ederiz.

Dideral El Titremesine İyi Gelir Mi?

Dideral Nedir? Ne İşe Yarar?
Dideral Nedir? Ne İşe Yarar?

El titremesi, son yıllarda birçok kişinin yaşamış olduğu sağlık sorunları arasında yer alıyor. El titremesi için tedavi amaçlı son yıllarda Dideral tavsiye edildiğini söyleyebiliriz.

Dideral Kilo Aldırır Mı?

İlaç kullanımı sonrasında kilo alma ya da kilo verme durumu az da olsa yaşanmaktadır. Dideral kullanımı sonucunda da nadir de olsa kilo kaybı ya da kilo alımı yaşayabilirsiniz.

Dideral’in Anksiyete Etkisi Bulunuyor Mu?

Kaygı durumları için tedavi edici bir ilaç arıyorsanız Dideral bu konuda size yardımcı olabilir. Ancak; belirtilen dozun dışında çıkmanız kaygı durumunuzun daha da artmasına neden olabilir.

Dideral Bir Antidepresan Mıdır?

Evet; Dideral antidepresan sınıfına giren bir ilaçtır

Günde Kaç Tane Dideral İçilmeli?

Günlük olarak tüketilmesi gereken Dideral sayısı genellikle hastalık durumuna göre değişiklik göstermektedir. Her gün aynı saatte içilmesi gereken Dideral kullanımı günde 2 seferi geçmemelidir. Hastalığın durumu ve şiddetine göre günde 6 taneye kadar kullanabilmek mümkün.

Dideral Nasıl Bırakılır

Antidepresan sınıfında yer alan bir ilaç olmasından dolayı belirli bir süreden sonra Dideral kullanımı bağımlılık yaratabilir. İlaç kullanımına doktorunuzun belirttiği süreye kadar sürdürmeli, ilaç kullanımına bir anda değil yavaş yavaş doz azaltarak bırakmalısınız.

Dideral Tablet Ne Kadar?

Ülkemizde bulunan tüm eczanelerde alınabilen Dideral’in 2018 yılı içerisindeki satış fiyatı 6,40 TL’dir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir