Deadpool Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

Wade Wilson, eski bir özel kuvvetler görevlisidir. Ordudaki görevinden ayrıldıktan sonra kendi çöplüğüne geri dönme kararı almış, kendisine özgü kurallar oluşturarak kendi çöplüğünde kötünün iyisi bir yaşam benimsemişti. Deadpool film serisi işte tam bu olaylar ile başlamıştır. Marvel evrenin en yeni süper kahramanlarından olan Deadpool, vizyona girdiği ilk günden bu yana gişe rekorları kırmış, tüm dünyada büyük bir yankı meydana getirmiştir. Filmler ile ilgili detaylar hakkında bilgiler verecek olursak;

Deadpool 1 Filmi Konusu

Deadpool Film Serisi Konusu ve Oyuncuları
Deadpool Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

58 milyon dolar bütçe ile 2016 yılında vizyona giren Deadpool, Türkiye’de 1 milyon kişi tarafından izlenmiştir. Wade Wilson, emekliliğin tadına bakacağı bir dönemde hayatına Vanessa adında bir kadının girmesi ile bambaşka bir boyuta girer. Vanesssa ile mükemmel bir uyum yakalamasıyla hayatının yolunda gittiğini düşünen Wilson, bir anda kanser olduğu öğrenerek hayatının şokunu yaşar. Vanessa’nın bu sancılı ve acılı sürece tanık olmasını istemeyem Wade, onu terk etmek durumunda kalır. Bu süreç içerisinde kendisine tedavi sunan bir bilimsel çalışma programına dahil olmak isteyen Wade Wilson, hastalıktan kurtulmak için elinden geleni yapar. Bu tedavinin başarılı olabilmesi için proje içerisindeki yan etkilerden destek almak gerekiyor.

Wade Wilson’un dahil olduğu bu projede insan DNA’ları üzerinde birtakım oynamalar yapılmakta idi. Bu oynamalar sonrasında meydana gelen yan etkiler kanser hücrelerini tamamen yok edebilecek güçteydi.  Bu süreçte bir insanın katlanamayacağı acılara göğüs geren Wilson, tüm süreç sona erdiğinde kanserden kurtulduğu gibi üstün bir yeteneğe de sahip olur. Bu süper kahramanı ortaya çıkarmak için büyük çabalar ortaya koyan Profesör X, Deadpool’u Ajax Francis’ten intikam almak için hayata geçirmiştir. Marvel film stüdyolarında çekilen film, dünya üzerinde büyük bir başarı elde ederek 2. Serinin de çıkmasına katkı sağlamıştır.

Deadpool 2 Filmi Konusu

Deadpool Film Serisi Konusu ve Oyuncuları
Deadpool Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

Deadpool filminin ilk serisinde Wade Wilson bir süper kahraman kimliğine bürünmüş, insanlar için faydalı birçok işe başlamıştı bile. Filmin ikinci serisinde de Wade Wilson’un kahramanlık işlerine kaldığı yerden devam ettiğini görüyoruz. Kahramanlık işlerine ek olarka gündelik işlerini de sürdüren Wilson, kız arkadaşı Vanessa ile de mutlu bir beraberlik sürdürmekte idi. Bu mutlu beraberlik elbette çok uzun sürmeyecektir. Gelecekten gelen Cable’nin bir anda ortaya çıkışı Deadpool’un hayatında büyük bir sarsıntı meydana getirmiştir.

Cable, gelecek için büyük bir tehlike oluşturabilecek bir çocuğun peşine düşmek için bugün ki zamana gelmiştir. Deadpool bu aşamada Cable’yi durdurabilmek için atağa kalkar. İşin içinden tek başına çıkamayacağını anlayan Wade, süper güçlere sahip bir ekip toplayarak Cable’ın karşısına çıkar. X-Force adı verilen bu ekip Cable karşısında başarılı olabilecek mi?

Deadpool, Marvel’ın yeni nesil süper kahramanları arasında yer almaktadır. Marvel filmlerine aşık bir yapınız varsa Deadpool izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Deadpool Filmi Oyuncuları

Ryan Reynolds

Morena Baccarin

Ed Skrein

Gina Carano

Josh Brolin

Julian Dennison

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir