CS:GO Fps Arttırma

Cs Go, bilindiği üzere bir savaş oyunudur. Cs Go çıkmadan önceki oyunu olan Cs 1.6 ile büyük ilgi görmüş bir oyundur. İnsanların bu oyuna verdiği değer doğrultusunda yeni sürümü olan Cs Go’yu çıkartmış olan Valve, böylece insanlara çok daha keyifli anlar yaşatabileceği bir oyun geliştirmiştir. Bu oyunda yer alan karakterler, silahlar, bombalar veya bıçaklar gibi birçok unsurlar, tamamen insanların göz zevkine ve aynı zamanda gerçekçi olabilecek bir şekilde tasarlanmıştır. Güncel itibari ile paralı bir oyun olan Cs Go, ilerleyen zamanlarda ücretsiz olup olmayacağı en çok konuşulan haberler arasında ki yerini de korumaya devam etmektedir. Oyuna para vermek istemeyen binlerce kişi bulunduğundan dolayı, eğer bu oyun ücretsiz olursa çok daha büyük kitlelere ulaşabileceğinden hiç şüphe duyulmamaktadır.

Oyunun grafikleri de oldukça yüksektir. Tüm unsurları gerçekçi olabilecek şekilde ayarladığını söylediğimiz Valve, bunun sonucunda büyük bir görüntü kalitesi elde etmektedir. Tabi ki bunun sonucunda da bu oyunu hiçbir problem yaşamadan oynayabilmek için, kaliteli bir bilgisayara sahip olmak gerekmektedir. Eski tip modele sahip bilgisayarı olan kişiler, bu oyunu oynamakta oldukça zorluk çekeceklerdir. Çünkü o dönemlerde yapılan bilgisayarların donanımları, şuan ki oyunları kaldıracak güce sahip değildir. ‘’Bir oyun için bilgisayar mı alalım?’’ Dediğinizi duyar gibiyim. Ancak tabi ki bilgisayar almanız, sizleri bu durumdan kesin olarak kurtaracak birinci çözüm yoludur.

Fakat ben bu bilgisayar ile oynamak istiyorum diyen kişiler de elbette olacaktır. Bu kitleler için söylemeliyiz ki, oyundan tam verim alabilmeniz hiçbir zaman mümkün olmayacaktır. Oyun içi ayarlar neticesinde, bir takım iyileştirmeler elbette yapılabilir. Ancak örneğin görüntü kalitesini düşürerek bu oyunu rahat bir şekilde oynayabileceğinizi bildirmek isteriz. Yine söylemeliyiz ki, oyundan tam verim alınabilmesi için, bilgisayar donanımlarının iyi derecede olması şart bir durumdadır.

Cs:goFps Artırma

Mevcut bilgisayarı üzerinden bu oyunu oynamaya devam eden ve kasma, donma vb. durumlar yaşayan kişiler için, birkaç çözüm yolu elbette bulunmaktadır. Birazdan vereceğimiz yöntemleri uygulamanız, sizleri oyun oynarken bir nebze de olsa rahatlatacaktır. Oyunu tam anlamı ile oynamak, oyunun her şeyinden faydalanmak ve her özelliklerinden tam verim alabilmek için, oyunun istediği bilgisayar donanımlarına da sahip olmanız gerektiğini unutmamanız da büyük fayda olacaktır. Maddi açıdan durumu olan kişiler, dilerse yeni bir bilgisayar alabilir, dilerse de mevcut bilgisayar üzerine çeşitli donanım takviyesi yaparak, oyunu rahatça oynayabilirler.

Anti-Virüs Programlarını Kapatın

Cs Go oyununda kasma sorunu yaşayan kişiler, bu sorunun neden kaynaklandığı konusunda bir fikir üretememektedir. Öncelikli olarak söylemeliyiz ki, oyun hangi oyun olursa olsun, oyun içerisinde kasma veya donma gibi problemler yaşanıyorsa, bu durumda yapacağınız birkaç durum vardır. Bu durumlardan birincisi, bilgisayarınız da var ise anti-virüs programını durdurmak veya silmek olacaktır. Çünkü arka plan üzerinde çalışan anti-virüs programları, bilgisayarların yavaş çalışmasına, herhangi bir durumdan tam verim alınamamasına sebebiyet vermektedir. Bu tip durumlarda oyuna girmeden önce anti-virüs programını durdurmak, oyunu keyif içerisinde oynayabilmenize olanak sağlayacaktır.

Bu Kodları Konsola Yazın

Birazdan vereceğimiz kodları Cs Go’ya girdikten hemen sonra konsolu açarak teker teker girmeniz, Fps’yi arttıracak ve dolayısıyla oyun içi kasma problemleri otomatik olarak giderilecektir. Fakat şunu belirtmemiz de yarar var ki, vereceğimiz kodları girmeniz neticesinde, oyun görüntüsünde farklılıklar ve görüntü kalitesi düşüklüğü yaşayacaksınız. Oyundan çıkış yaptığınız andan itibaren, eski görüntü ayarları tekrardan yerinde kalacaktır. Bu şartlar altında oynamak istediğinizde, vereceğimiz kodları her oyuna girişte konsola yazmanız yeterli olacaktır. Peki nedir bu kodlar? Diye sorduğunuzu biliyorum. Bu kodlar, aşağıda ki gibidir;

 1. cl_forcepreload “1”
 2. cl_disablehtmlmotd “1”
 3. fps_max ‘’0’’
 4. mat_queue_mode “2”
 5. r_drawtracers_firstperson ‘’0’’
 6. r_eyegloss “0”
 7. r_eyemove “0”
 8. r_eyeshift_x “0”
 9. r_eyeshift_y “0”
 10. r_eyeshift_z “0”
 11. r_eyesize “0”

Bu kodları sırasına uygun bir biçimde Cs Go’ya girdikten sonra konsola yazmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında bir servera giriş yapabilir ve oyuna başlayabilirsiniz. Eğer oyun ayarlarından memnun kalırsanız, verdiğimiz bu notları bilgisayarınızın masaüstüne kaydederek, her oyuna girişte kullanabilirsiniz.

Kodları konsola nasıl yapıştıracağını bilmeyen kişiler için anlatmak gerekirse;

Öncelikli olarak Cs Go’ya giriş yapıyorsunuz

Daha sonrasında (“) parantez içerisindeki tuşa klavyenizden basmanız gerekecektir. Karşınıza çıkan ekrana verilen isim konsoldur. İngilizcesi ise console olarak tabir edilmektedir. Bu ekran geldikten sonra sizlere vermiş olduğumuz kodları sırasına uygun bir biçimde buraya girmeniz gerekmektedir. Örneğin 1.satırda yer alan kodu konsola yazdıktan sonra entera basmanız, ardından yeni kodu yazmanız gerekecektir. Tüm kodları yazmayı bitirdikten sonra ‘’esc’’ tuşuna basarak tamamlayabilir ve herhangi bir servera bağlanarak oyuna giriş yapabilirsiniz.

Unutmamalısınız ki bu kodlar görüntü kalitesini düşürerek, fps arttırmasına yardımcı olmaktadır. Tüm bunlara gerek duymamak adına bir bilgisayar veya iyi donanımlara sahip ekran kartı, işlemci gibi donanımları bilgisayarınıza takviye edebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir