CS GO Vac Hatası Çözümleri

Cs Go, neredeyse tüm gençler tarafından bilinmekte olan popüler bir savaş oyunudur. Bu oyun, insanlara oldukça keyifli anlar sunduğu gibi, stres atma açısından oldukça etkili bir oyundur. 2 takım bulunmakta olan bu oyunda, tarafınızı seçerek harita içerisinde yer alan düşmanlarınızı yok etmeye çalışmaktasınız. Aynı zamanda düşmanlarınızı yok etmek için görev yapmakta olan silahlar, el bombaları, c4ler ve bıçaklar, oldukça gerçekçi bir şekilde tasarlanmıştır. İnsanlar bu sayede oyundan büyük bir keyif duyarak, savaş ortamına dahil olmaktadır. Cs Go yapımcısı olan Valve, bu seriden bir önceki sürümü olan Cs 1.6 ile, oldukça büyük kitlelere ulaşmıştı. İnsanların bu oyunu çok beğenmesinden ötürü de yeni bir oyun çıkartan Valve, Cs Go’yu yakın bir zaman önce duyurmuş ve piyasaya sürmüştü.

Dileyen kişiler anında Cs Go’yu bilgisayarlarına yükleyebilirler. Fakat bu kısımda önemli olan noktalar mevcuttur. Örneğin bu oyunu oynayabilmeniz için bilgisayarınızın performans ayarlarının yüksek seviyelerde olması gerekmektedir. Eski model bilgisayara sahip olan kişiler, bu oyunu oynarken birçok problemler karşı karşıya gelebilirler. Bu problemler arasında da elbette ki kasma, donma veya kendiliğinden oyundan atılma gibi sorunlardır. Bunun yanı sıra bilgisayarınız da aniden kapanabilir veya restart atabilir. İşte bu durumlarla karşılaşmamak için öncelikli olarak oyunun gereksinimlerinin bilgisayarınızda olduğundan emin olmanız gerekecektir. Aksi takdirde oyundan tam verim alabilmeniz imkansız bir hale gelecektir.

CS:GOVac Hatası Çözümleri

Oyunda karşılaşan hatalardan bir diğeri ise Vac hatasıdır. Bu hata ile karşılaşan kullanıcıların birçoğu, hesabının banlandığını, yani hesabın ceza yediğini düşünmektedir. Fakat durum böyle değildir. Endişe etmenize hiç gerek yoktur. Çünkü bu hatanın çözümleri oldukça basittir. Vereceğimiz yöntemleri uygulamanız sonucunda, sizlerde Cs Go oyununa sorunsuz bir şekilde bağlanabilecek ve böylece oldukça keyif aldığınız bu savaş oyununu oynayabileceksiniz.

Cs Go’ya girdikten sonra karşılaşılan Vac hatası, her zaman bu şekilde çıkmayabilir. Örneğin oyun içerisinde ‘’bağlantı kesildi’’, ‘’VAC tarafından bağlantınız kesildi: Güvenli sunucularda oynayamazsınız’’, ‘’ CS:GO VAC Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı!’’ gibi hata mesajları ile de karşılaşabilirsiniz. İşte bu tip durumlarda uygulamanız gereken bazı yöntemler bulunmaktadır. Aşağıda yer alan yöntemleri uygulayarak, oldukça kolay ve başarılı bir şekilde tekrardan Cs Go oyununa giriş yapabilmeniz mümkün olacaktır.

 

Çözüm 1, Yeniden Başlatın:

 

Yukarıda belirttiğimiz hatalardan birisi ile karşılaşan kişilerin denemesi gereken ilk yöntemlerden birisi, oyunun tüm bileşenlerini kapatmak, yani yeniden başlatmaktadır. Öncelikli olarak ctrl+alt+delete kombinasyonunu deneyerek, görev yöneticisine erişmeniz gerekecektir. Görev yöneticisi üzerinden steam, csgo, gibi oyunun bileşenlerine ‘’görevi sonlandır’’ talimatı uygulamanız gereklidir. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı da yeniden başlatarak, tekrardan steam üzerinden oyuna giriş yapabilirsiniz. Çok yüksek ihtimalli olarak bu hata ile tekrardan karşılaşmayacaksınız.

 

Çözüm 2, Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatın:

 

Bilgisayarımız için çok önemli olan bazı programlar, zaman zaman oyuna girmemize engel olabilmektedir. Bu programların en başında ise anti-virüs programları gelmektedir. Eğer oyuna girişte Vac hatası alıyorsanız, arka planda çalışan anti-virüs programlarını görev yöneticisi üzerinden kapatmanız gerekecektir. Çünkü bu uygulamalar hem bilgisayarın yavaş çalışmasına, hem de oyuna girebilmenize bazı durumlarda engel olabilmektedir. Anti-virüs programlarını kapattıktan sonra tüm oyun bileşenlerini de görev yöneticisi üzerinden kapatmanız gerekecektir. Ardından tekrardan steam hesabınıza giriş yaparak, Cs Go oyununu bilgisayarınızda başlatabilirsiniz. Bu çözüm yolu en etkili çözüm yollarından birisi olduğu gibi, oldukça basit işlem temellerine dayanmaktadır. Hemen deneyerek, tekrardan oyuna girebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir