CS Go Kan Silme Kodu

CS Go yeni oyuncu sayısı her geçen gün artan son yılların en popüler oyunlarından birisidir. Bu yoğunluk oyuncuların rekabetini bir tık arttırmış ve birçok oyuncunun hilelere başvurmasına yol açmıştır. Adminler tarafından kullanılan anti hile program ve yazılımlarının her geçen gün yenilenmesi hile kullanımının büyük ölçüde önüne geçmektedir. Bu yazımızda CS Go’nun en popüler kodlarından birsi olan kan silme kodundan bahsedeceğiz.

CS Go Kan Silme Kodu Nedir?

Cs Go oyununda bir oyuncuya kurşun isabet ettiği taktirde çevresine kan sıçramaktadır. Bu kan her ne kadar ilk başlarda rahatsız edici olmasa da ilerleyen zamanlarda artmaktadır. Artan bu kan lekelerinin üstünde, içinde veya yanında pusu kuran düşmanların görünmemesini sağlamaktadır. Bunu fırsat bilen düşmanlarınız da sizleri tabiri caizse keklik gibi avlamaktadır. CS Go kan silme kodu ile harika üzerinde yer alan kan lekeleri silinmekte ve görüntü kirliliği ortadan kalkmaktadır.  Kan silme kodu hile değildir. Valve şirketinin oyuncuların artan şikayetinden dolayı ekstra bir eklenti gibi sunduğu bir özelliktir. Bu yüzden kan silme kodunu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

cs go kan silme kodu

CS GO Kan Silme Kodu Nasıl Kullanılır?

Kan silme kodunun 2 farklı kullanımı vardır. İlk kullanımı her seferinde konsola kodu yazmaktır. İkinci kullanımı ise kan silme kodunu bir tuşa atayarak, atadığınız tuşa her bastığınız kan silme kodunun aktif olmasıdır. Cs Go oyuncuları genellikle her seferin konsola girip kod yazmak zaman aldığı için kan silme koduna harf atamaktadır. Birinci kullanımında konsola “r_cleardecals” yazarak kan silme kodunu aktive edebilirsiniz. Haritada kan lekesi her çıktığında bu kodu konsola yazarak her seferinde ortaya çıkan kanları temizleyebilirsiniz. İkinci kullanımında ise atamak istediğiniz tuşlara göre aşağıdaki şekilde kan silme kodunu atayabilirsiniz;

CTRL: Bind ctrl” +duck; r_cleardecals”

SHIFT: Bind shift” +speed; r_cleardecals”

TAB: Bind “TAB”” +showscores; r_cleardecals”

ENTER: Bind “ENTER” +” r_cleardecals”

CTRL: Bind ctrl” +duck; r_cleardecals”

Bu tuşlardan farklı tuşlara da atabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli kısım eğer o tuşta farklı bir atama varsa örneğin TAB tuşuna bastığınızda skor tablosu gözükmektedir. Yukarıda vermiş olduğumuz komutla birlikte (TAB: Bind “TAB”” +showscores; r_cleardecals”) TAB tuşuna bastığımız da hem kan silme görevi hem de skor tablosunu gösterme görevi gerçekleşmektedir. Sadece bu tuşlara değil aynı zaman da klavyede bulunan harf tuşlarına da kan silme komutu atayabilirsiniz. Bunun içinde örnek vermek gerekirse;

Bind v” r_cleardecals”

Bind c” r_cleardecals”

Eğer kan silme komutunu atayacağınız tuşta farkı bir komut varsa örneğin yukarıdaki örnekteki gibi TAB tuşunu ele alalım. TAB tuşunun mevcut komutunu iptal edip sadece kan silme komutu atamak için konsol bölümüne “unbind TAB” yazmalısınız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir