CS Go Crosshair Ayarları Nasıl Yapılır

Cs Go, son yılların en popüler oyunlarından birisi olmuştur. Savaş oyunları denilince ilk akla gelen oyunlardan birisi olan Cs Go, insanlara muhteşem bir heyecan, aynı zamanda aksiyon sunmaktadır. Bundan önceki yıllarda Cs 1.5 ve Cs 1.6 ile büyük bir kitle oluşturan oyun yapımcısı, Cs Go ile birlikte bambaşka bir hava katmış durumdadır. Bu oyundaki amaç, yine eski sürümleri gibidir. Yani iki adet takım bulunmaktadır. Bu takımlar arasında seçiminizi yaparak, düşman takımın oyuncularını yok etmeye çalışmaktasınız. Birbirinden eğlenceli haritalar ile birlikte, muazzam bir keyif yaşatmakta olan Cs Go oyunu, şuan için ücretli bir durumdadır. Çok cüzi miktarlarda ödeyeceğiniz ücret sonucunda bu oyuna sahip olabilir ve sınırsız bir şekilde oynayabilirsiniz. Bu oyunu oynamakta olan milyonlarca insan bulunmaktadır.

Sizlerde bu oyuncuların arasına katılmak istiyorsanız, kendinize ait bir steam hesabı oluşturmanız gerekecektir. Ardından steam hesabınız üzerinden Cs Go oyununu satın alabilir ve anında bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Oyunda yer alan tüm unsurları tamamen gerçekçi olabilecek bir şekilde ayarlamaya çalışan oyun yapımcıları, insanların bu oyundan tam anlamı ile zevk alabilmesi için gerekli tüm temel taşları atmış bir durumdadır. Sizlerin bu durumda yapması gereken tek adım, Cs Go oyununu satın almak ve bu oyunu bilgisayarınıza kurmaktır.

Cs:go Crosshair Ayarları Nasıl Yapılır

Cs Go oyununa yeni başlayan kişiler, nişan almak için gerekli olan crosshair ayarlarının nasıl yapıldığını bilmemekte. Bunun sonucunda da düşmanları oldukça zor bir şekilde öldürmektedir. Ancak crosshair ayarlarını tam manası ile yerine getiren kullanıcılar, düşmanlarını çok daha kolay bir biçimde hedef alabilmekte ve bunun sonucunda da yüksek ihtimalli olarak düşmanını yok edebilmektedir. Tamamen oyuncu kabiliyetine bağlı bir şekilde geliştirilen Cs Go oyunu, crosshair ayarlarının tamamen yapılmasından sonra çok daha kolay bir şekilde oynanılabilmektedir.

Peki bu crosshair ayarları nasıl yapılmaktadır? Bu ayar, oldukça kolay yapılabilen bir ayardır. Crosshair ayarlarınızı yapmak amacıyla öncelikli olarak Cs Go oyununa giriş yapmak gerekmektedir. Ardından seçenekler kısmına tıklayarak, oyun ayarlarına tıklamak gerekmektedir. Bu ayarlar içerisinde yer alan en alttaki seçenek olan ‘’Gösterge ayarları’’ kısmından, crosshair ayarlarını kolay bir şekilde yapabilmek mümkündür.

Herhangi bir sebepten ötürü bu kısımdan ayarlarını gerçekleştiremeyen kişiler için, crosshairi ayarlaması için bir çözüm yolu daha bulunmaktadır. Cs Go oyunu içerisinde konsolu açarak(“ tuşu ile), hızlı bir şekilde crosshair ayarlarını yapabilmeniz mümkündür.

Yine öncelikli olarak Cs Go’ya giriş yaparak konsolu açmanız gerekmektedir. Konsol açıldıktan sonra bu kısma cl_crosshairsize 5 yazarak entera basmanız yeterli olacaktır. Dilerseniz bu kodun sonunda yer alan rakamı kendinize en uygun bir biçimde ayarlayabilmeniz de mümkündür. Fakat en ideal olan crosshair boyutu, 5’dir.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir