Crack Nasıl Yapılır?

Crack nasıl yapılır, neden yapılır? Günümüzdeki zorlaşan ekonomik koşullar ve gerek oyunların gerekse kullanılan yardımcı programların inanılmaz derece fahiş fiyatlar istemeleri insanları alternatif yöntemlere itti. Bunlardan en yaygını da illegal bir kullanım yöntemi olarak CRACK yaparak kullanmak. Peki nedir bu Crack? Ne işe yarar, nasıl yapılır?

Crack Nedir, Ne İşe Yarar?

Crack indirmiş olduğunuz bir bilgisayar programı ya da oyun türüne para ödeyip sahip olmak yerine, harici olan bir yazılım sayesinde bilgisayarımıza kurduğumuz ve onu ücretsiz olarak kullandığımız yaygın bir yöntemdir. Bu yöntemle tüm içeriğe ücretsiz olarak erişebilirsiniz. İhtiyacınız olan virüs içermeyen, temiz çalışan bir Crack dosyası bulmak. Bu aşamada oldukça dikkati olmanız gerekiyor. Nelere dikkat etmeliyiz, neler yapmalıyız? Crack nasıl yapılır sorusundan önce sizleri bu konu hakkında bilgilendirelim.

Crack Yapmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

İndireceğiniz uygulamanın büyüklüğünü göz önüne alacak olursanız detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Tekrar uğraşmamak adına indireceğiniz dosyayı iyi seçin. Mümkünse site içindeki kullanıcı yorumlarını okuyun. Onlar yorumlar kısmında uygulamanın ve Crack dosyasının çalışıp çalışmadığı konusunda görüşlerini bildirecektir. Uygulamaya karar verip bilgisayarınıza indirdikten sonra tavsiyemiz bir virüs taramasından geçirmeniz yönünde. Bu sayede bilgisayarınızı koruyabilir, virüslü bir dosya var ise kurulumunu yapmadan silebilirsiniz. Eğer temizse Crack ‘leme işlemine geçebiliriz.

Crack Nasıl Yapılır

Crack Nasıl Yapılır?

Öncelikle şunu aktaralım, bu işlemi yalnızca bir kez yapıyoruz. Programı açmak için her zaman bu yöntemi uygulamanıza gerek yok. İlk kurulumda başarılı bir şekilde uygulayabilirseniz sonraki tüm kullanımlarınızda uygulamayı sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer uygulama aşamasında hata yaparsanız ya da temin etmiş olduğunuz Crack dosyası çalışmıyorsa zaten program açılmayacak ve onu hiçbir zaman kullanamayacaksınız. Arayış içine girdiğiniz uygulamanın içinde Crack dosyası da bulunabilir. Bazıları hazır olarak içine ekliyor, eğer içinde yoksa tekrar bir arayış içine girmeniz.

Crack yapabilmeniz için öncelikle uygulamayı bilgisayarınıza kurmanız gerekli. Setup dosyasına tıklayarak tüm adımları takip edin. Bu aşamada bilgisayarınız sizlerden bazı yetki talebinde bulunabilir. Bunlara izin vererek uygulamayı bilgisayarınıza tamamen kurun. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra sakın başlatmayın. Çünkü Crack işlemi tam da bu aşamada devreye girecek.

Öncelikli olarak uygulamanın kurulu olduğu yeri tespit edelim. Uygulamamız muhtemelen masa üzerinde bir kısa yol simgesi ekleyecektir. Bu simgeye gelerek sağ tıklayın ÖZELLİKLER sekmesini tıkladıktan sonra HEDEF bölümüne gelin. Orada uzun bir açıklama olur, bu bize ana dosyamızın bulunduğu yolu gösteriyor. Yolu kopyalayıp yapıştırarak ana dosyaya gidebilir ya da mause ile tek tek tıklamaya yaparak hedef klasöre ulaşabilirsiniz. Şimdi Crack dosyamızı kopyalıyoruz ve gitmiş olduğumuz hedef klasörünün içine yapıştırıyoruz. Bu aşamada kopyala ve değiştir sekmesini seçmemiz gerekli. Ana uygulamayı silip, direk Crack dosyasını da yapıştırabilirsiniz. İşlemi düzgün bir şekilde yapmışsanız crackleme işlemi tamamlandı demektir. Artık masa üstünden uygulamanın ikonuna tıklayarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir