Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Hemen hemen tüm cilt sorunlarına karşı iyi geldiği bilinen Coresatin krem, birçok kişi tarafından içeriğiyle merak ediliyor. Oldukça başarılı bir cilt bakım ürünü olan bu krem, aynı zamanda iyi bir nemlendirici ve besleyici etkiye de sahip durumda. Cilt üzerinde oldukça güçlü bir kalkan görevi üstlenen Coresatin krem, cildi bakteri ve mikroplara karşı koruyarak sağlıklı yapısına kavuşmasını sağlıyor. Bu yazımız içerisinde Coresatin krem nedir, ne işe yarar soruları ile beraber kullanımı konusunda dikkat edilmesi gerekenler ve faydalarını dile getirmeye çalışacağız.

Coresatin Krem Nedir?

Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Sivilce, cilt lekeleri yara gibi birçok cilt sorununu tedavi etmek amacıyla kullanılması önerilen bu krem son zamanlarda birçok doktor tarafından da önerilmeye başlandı. İçerisinde Aloe Vera, B6, üre, E vitamini, allantoin gibi maddeler bulunduran bu krem, sahip olduğu formül ile cildi onararak yeni bir görünüme sahip olmasını sağlar. Etkisini peeling ve tonik gibi gösteren bu krem kısa sürede cildi gerginleştirerek parlak ve canlı bir görünüme kavuşturur. Her cilt yapısı ve sorunu için ayrı ayrı formülleri bulunan bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktor kontrolünden geçmek gerekir.

Coresatin Krem Ne İşe Yarar?

Kendi içerisinde 12 farklı çeşidi bulunan bu krem, tüm cilt sorunlarına uygun olacak şekilde bilimsel çalışmalar sonucunda formüle edilmiştir. Coresatin kremi ne işe yaradığını merak ediyorsanız;

 • Coresatin krem, cilt sorunlarına karşı bir kalkan görevi üstlenerek tüm sorunları etkili bir şekilde gidermeye çalışmaktadır.
 • Cilt üzerinde koruyucu bir bariyer üstlenen bu krem, başta soğuk hava olmak üzere cildi güneş ışınlarına karşı da korunmasını sağlar.
 • Ciltte bulunan bakteri ve iltihapları ciddi bir şekilde yok eden bu krem, tekrardan oluşmalarının da önüne geçmektedir.
 • Egzama için oldukça başarılı etkiler gösteren bu krem, son yıllarda egzama tedavi edici krem olarak da kullanılmaktadır.
 • Kuru cilt sorunu yaşayan kişiler için de etkili bir ürün olan Coresatin krem, sahip olduğu etkileri sayesinde cilt döküntülerini ortadan kaldırarak cilt pullanmasına iyi gelir.
 • Cilt üzerindeki alerjik reaksiyonları tespit eden bu krem alerjilere karşı da oldukça iyi gelmektedir.
 • Cilt üzerinde bulunan ölü hücrelerin atılmasını sağlayan Coresatin krem, cildi toksinlerden arındırarak yeni bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Kozmetik ürünlerden dolayı cilt üzerinde oluşan tahrişlere deiyi gelen krem, düzenli kullanım sonucunda cildin eski görünümüne kavuşmasını sağlar.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere bu krem cilt üzerinde bulunan her türlü soruna karşı oldukça etkili çözümler üretmektedir. Eğer yukarıda belirtilen cilt sorunlarından birisine sahipseniz doktor tavsiyesiyle bu kremi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Coresatin Krem Nasıl Kullanılır?

Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Coresatin kremin etkilerinden faydalanmak isteyen kişiler, bu kremi ilk olarak temiz bir cilt yüzeyinde uygulamalıdır. Krem kullanmadan önce cildinizi makyaj kalıntıları ve kirlerden arındırmak gerekiyor. Cilt yüzeyini iyi bir şekilde temizlendikten sonra bu kremi ince tabaka halinde cildinize sürebilirsiniz. Kremden etki alabilmek için kesinlikle günde birkaç kez olacak şekilde düzenli bir kullanım yapmak gerekiyor.

Coresatin Krem Yan Etkileri

Coresatin krem, bazı durumlarda bazı kişilerde çeşitli yan etkiler meydana getirebilir. Yan etkiler genellikle kremin içerisinde bulunan etkin maddelere karşı hassasiyetli alerji durumlarında meydana gelmektedir. Kremden daha fazla etki alabilmek için yüksek dozda bir kullanım sergilenmesi durumunda aşağıda yer alan yan etkilerle karşılaşabilir.

 • Baş dönmesi
 • Mide bulantısı
 • Ciltte kızarıklık
 • Nefes almada güçlük
 • Tahriş

Yan etkileri ile karşılaşan kişiler, krem kullanımına son vererek en yakın hastaneye giderek bir doktor kontrolünden geçmesini öneririz.

Coresatin Krem Çeşitleri Nelerdir?

Birçok dermatolog ve doktor tarafından cilt sorunları için önerilen bu kremin kendi içerisinde birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu kremi kullanmak isteyen kişiler için farklı renklerde satılan Coresatin krem çeşitlerini şu şekilde dile getirebiliriz;

Coresatin Pembe Krem

İçeriğinde kortizon bulundurmayan bu krem, B6 ve E vitamini açısından son derece zengin bir içeriğe sahiptir. Panthenol, allantoin, bisabolol gibi yardımcı maddeler de sahip olan bu krem, daha çok mikroorganizmalara karşı savaş açmaktadır. Cilt üzerinde bulunan zararlı bakterilere karşı mücadele eden Coresatin pembe krem, bakterilerin yayılmasını önlemektedir. Aynı zamanda bebekler içinde kullanılabilir olan bu krem, bebek bezi bölgesinde görülen pişiklerin tedavisi için de oldukça iyi bir seçenek olmaktadır.

Coresatin Sarı Krem

Kuru ve hassas ciltler için önerilen Coresatin sarı krem, cildi yenileyerek güçlü bir görünüme sahip olmasını sağlar. İçeriğinde kortizon bulundurmayan bu krem, sağlık açısından da herhangi bir sorun teşkil etmez. Bileşenleri içerisinde yer alan mineral ve vitaminler sayesinde cildi güçlü bir şekilde besleyen Coresatin sarı krem, egzama tedavisi için de oldukça etkili bir İçeriğe sahiptir.

Coresatin Mor Krem

Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?
Coresatin Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Hemen hemen her cilt yapısı için oldukça uygun olan Coresatin mor krem cildi besleyerek daha canlı bir görünüme sahip olmasını sağlar. Daha çok ameliyat ve travma sonrasında oluşan yaraların tedavisi için de tercih edilen bu krem birinci ve ikinci derece yanıklar sonrasında oluşan bakteri ve mantarları da yok etmektedir.

Coresatin Mavi Krem

Sedef hastalığı ve dermatit tedavisinde de oldukça başarılı olan Coresatin mavi, içerisinde yer alan etken maddeler sayesinde bakteri ve mantarları anlık olarak yok etmektedir. Kullanımı konusunda herhangi bir yaş sınırlaması bulunmayan Coresatin mavi krem, cildi baştan aşağı nemlendirerek yumuşak bir yapıya sahip olmasını sağlar. Kuru ciltler için oldukça ideal olan bu krem, hassas cilt yapısına sahip kişiler için oldukça başarılı etkiler göstermektedir. Coresatin mavi içerisinde ağırlık ve E vitamini ve Aloe Vera bulunmaktadır.

Coresatin Kırmızı Krem

Hemen hemen tüm yaş grupları tarafından kullanılabilir olan Coresatin Kırmızı Kreminin nem oranı oldukça yüksektir. Su bazlı bir krem olmasından dolayı yağlı cilt yapısına sahip kişiler için oldukça başarılı etkiler göstermektedir. Günlük nemlendirici olarak makyaj altına sürülebilir olan bu krem cildin nem dengesini koruyarak doğal görünümüne kavuşmasını sağlar.

Coresatin Yeşil Krem

Coresatin yeşil krem, mantar sorunu yaşayan kişiler için özel olarak üretilmiştir. Bileşenler içerisinde yer alan Aloe Vera sayesinde cildi nemlendirerek yumuşak bir yapıya kavuşmasını sağla. Aynı zamanda cilt üzerinde bulunan zararlı mikroorganizmaları yok ederek temiz ve hijyenik bir yapıya bürünmesini sağlar. Oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahip olan bu kremin 15 yaş ve altı için kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Coresatin Krem Fiyatı

Coresatin kremin fiyatı kremin çeşidine göre değişiklik göstermektedir. 2018 yılı içerisinde 45 ile 60 TL arasında bir satış fiyatına sahip olan bu krem, ülkemizde bulunan tüm eczanelerden ve online satış üzerinden alınabilmektedir. Reçete gerektirmeden satın alınabilmesinden dolayı birçok kişi gönül rahatlığı ile bu kremi alıp kullanabilir. Yukarıda belirttiğimiz üzere krem kullanımı sırasında herhangi bir yan etki ile karşılaşmanız durumunda krem kullanımına son vererek bir doktor kontrolünden geçmenizi öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir