Clash Of Clans Taktikleri Yeni Başlayanlar İçin

Clash of Clans oyununu daha önce oynamayan, fakat bu oyunu merak eden büyük kitleler bulunmaktadır. Biz bu rehber doğrultusunda Clash of Clans oyununun nasıl oynandığına, neler yapılabileceğine ve orduların nasıl geliştirilebileceğine dair bir takım öneriler sunacağız. Bu öneriler doğrultusunda aklınızda merak uyandıracak bir konu olmayacak ve Clash of Clans oyununu rahatlıkla oynayabileceksiniz.

Öncelikli olarak şunu söylemeliyiz ki, biz her ne kadar bu oyun için sizlere bir takım bilgiler versek de, elinizin oyuna alışabilmesi için 1 güne ihtiyacınız bulunmaktadır. Oyunda işlem yapmak istediğiniz butonların nerede olduğu, nereye tıklayınca nerenin açıldığı gibi birçok faktör, sizlerin oyun içerisinde merakınızı gidereceği gibi aynı zamanda oyunu öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Clash of Clans oyunu, bir savaş – strateji oyunudur. Bu oyunda köyünüz bulunmaktadır. Köyünüzde yer alan binaları, belediyeleri, kısacası tüm şehrin seviyelerini yükseltmeye çalışacak ve böylelikle karşı ordulara savaş açabilecek duruma geleceksiniz. Oyuna ilk başladığınız andan itibaren, sadece belediyeyi geliştirmeye öncelik vermelisiniz. Belediyeyi yeteri kadar yükseltmenizin ardından, bu sefer odak noktanız olarak asker yükseltmeye çevirmeniz gerekecektir. Askerlerin gücünü arttırmak yerine, asker sayınızı arttırmak çok daha önemli ve çok daha etkili bir yol olacaktır. Çok fazla asker sayısına ulaştığınız andan itibaren, artık yavaş yavaş askerlerin gücünü arttırmaya odaklanabilir ve böylece artık farklı ordulara savaş açabilirsiniz.

Ordunuz bir savaştan galip gelirse, oyunda ekstradan çeşitli güçler kazanmaktasınız. Ancak şunu da bilmelisiniz ki, hiç ummadığınız bir anda farklı ordular size saldırabilirler. İşte bu açıdan düşündüğünüzde önceliğinizi asker sayısına vermeniz çok önemli bir etken olacaktır. Böylece sizin ordunuza saldıran bir başka ordu, bu savaştan galip çıkamayacaktır.

Yeni başlayanlar için Clash of Clans taktikleri arayan kişiler için altın niteliğinde olan bu bilgiler doğrultusunda, kısa süre içerisinde ordunuzu büyütebilir ve böylece karşı ordular ile savaşarak bu savaşları kazanabilirsiniz. Ancak bir orduya savaş açmadan önce muhakkak o ordunun sizden güçlü olan ve zayıf olan yönlerini analiz etmeniz gerekecektir. Aksi takdirde büyük bir hüsrana uğramanız kaçınılmaz bir hale gelecektir.

Clash of Clans Nereden Oynanır?

Clash of clans oyununu oynamak isteyen kişilerin, bir akıllı cep telefonuna sahip olması gerekmektedir. Sadece Google Play Store ve iOS üzerinde bulabileceğiniz bir oyun olan Clash of Clans, cep telefonunuzda olağan üstü bir yer kaplamamaktadır. Ayrıca grafikleri de oldukça yüksek olmadığından dolayı, neredeyse tüm akıllı cep telefonlarından rahatlık içerisinde oynanılabilmektedir. Oyun içerisinde kasma veya donma problemleri, çok nadir görülmektedir. Sizlerde hemen Clash of Clans oyununu akıllı cep telefonunuza indirebilir ve kendinize ait bir hesap oluşturarak anında ordunuzu kurmaya başlayabilirsiniz. Ordunuzu büyüttükçe artık karşı ordulara savaş açabilirsiniz. Unutmamalısınız ki, karşı tarafın orduları da bir insan tarafından yönetilmektedir.

24 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir