Captan Amerika Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

2011 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona giren Kaptan Amerika, Marvel dünyasında yer alan çizgi romandan kurgulanarak hayata geçirilmiştir. Aynı zamanda Marvel’ın ilk Yenilmezi olan Kaptan Amerika, Yenilmezler film serisinden daha önce çekilmiştir. 140 milyon dolar bütçeyle çekilen film vizyonda kaldığı süre boyunca 371 milyon dolar hasılat elde etmiştir. 3 seriden oluşan Kaptan Amerika film serisinin konusu ve oyuncuları şu şekilde listelenebilir;

İlk Yenilmez: Kaptan Amerika Filmi Konusu

Captan Amerika Film Serisi Konusu ve Oyuncuları
Captan Amerika Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

İkinci dünya savaşı döneminde geçen İlk Yenilmez: Kaptan Amerika, Hitlere bağlı bir kumandanın Odine’e ait bir hazineyi araması ile başlamaktadır. Serinin ilk filmi ile ilgili vereceğimiz bilgilerde çok fazla spoiler içerik yer almayacaktır. Bu nedenle bu yazıyı rahat bir şekilde okumanız için özel olarak hazırlamaya çalıştık. Filmin baş kahramanı olan Steve Rogers asker olabilmek için elimden geleni yapmaktaydı. Oldukça zayıf bir bünyeye sahip olmasından dolayı yaptığı tüm başvuruların reddedilmesi onun büyük hırsa sahip olmasına neden olmuştu. Steve’in en yakın arkadaşı olan Bucky bir askerdi. İzinli olduğu sırada Steve ile beraber Stark Expo fuarına gitmeye karar verirler. Burada yer alan askerlik başvurusuna tekrardan müracaat eden steve Rogers, en sonunda yaptığı bir kahramanlık sonucunda askerliğe kabul edilir. Bu kahramanlık başta Steve olmak üzere tüm Amerika’nın kaderini değiştirecektir. O dönemde Dr. Abraham’ın oldukça değişik bir deneysel çalışmaları vardı. İnsan genleri üzerinde yapılacak oynama ile bir kahraman yaratmak üzerine çalışan Abraham, ilk çalışmayın Steve üzerinde denemeye karar verdi. Serum enjektesi ile Steve’in vücuduna enjekte edilen ilaç İlk Yenilmez: Kaptan Amerika’nın doğuşunu meydana getirmişti.

Kaptan Amerika: Kış Askeri Filmi Konusu

Captan Amerika Film Serisi Konusu ve Oyuncuları
Captan Amerika Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

ilk Yenilmez:Kaptan Amerika gişe gösteriminden sonra birçok kişide hayal kırıklığı meydana getirmişti. Hikayenin oldukça basit bir şekilde anlatılması izleyicilerde herhangi bir heyecan meydana getirmemişti. İlk filmin sonunda kahramanımız Kaptan Amerika buzullara çakılarak donmuş, 60 yıl gibi bir süre uyuduktan sonra, birkaç kişinin yardımıyla tekrardan uyandırılmıştı. 1940’lı yıllardan çıkıp 2000’li yıllara ayak uydurmaya çalışan, Kaptan Amerika izlenmesi gereken filmler, dinlenmesi gereken müzikler gibi birçok ayrıntılarla gününü geçirmeye çalışıyordu. S.H.I.E.L.D örgütünün yardımı ile hayata tutunmaya çalışan Kaptan Amerika’nın bu serideki görevi örgütün içine sızmış olan Nazi organizasyonu Hydra’nın temizliğini sağlamaktı. Hydra, zaman içerisinde oldukça fazla bu güçlendirmiş, Shield içerisinde büyük bir paralel yönetim merkezi kurmuştu. Acaba kahramanımız Kaptan Amerika, bu örgüt ile gireceği savaştan ne gibi bir sonuç ile çıkacak?

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Filmi Konusu

Captan Amerika Film Serisi Konusu ve Oyuncuları
Captan Amerika Film Serisi Konusu ve Oyuncuları

Kaptan Amerika film serisinin son filmi ise Kahramanların Savaşı olarak karşımıza çıkıyor. 2016 yılında vizyona giren bu film 250 milyon dolar gibi oldukça yüksek bir bütçe ile çekilmiştir. Gişede 1 milyar 155 milyon dolar gelir elde eden film, hayranları tarafından beyazperdede yalnız bırakılmamıştır. Filmin ilk 2 serisinde Kaptan Amerika’nın nasıl doğduğu anlatılmış, Nazi örgütleri ile ilgili mücadelesi dile getirilmişti. Fakat; serinin son filminde Steve Rogers insanları korumak ile ilgili oldukça büyük bir göreve getirilmişti. Tüm dünyadaki aktif bir şekilde görev alan Yenilmezlerin bir araya geldiği topluluğun liderliğini yürüten Kaptan Amerika bir anda tahmin edemeyeceği olayların içerisinde kendine buldu. Yenilmezler’in dahil olduğu bir olay dünya üzerinde oldukça kötü sonuçlar meydana getirmişti. Politik Güçler tarafından baskı altına alınan Yenilmezler, bir otorite tarafından kontrol edilmeye çalışılmıştır. Bu durum, Yenilmezler arasında da büyük fikir ayrılığının meydana gelmesine neden oldu. İki gruba ayrılan Yenilmezler oldukça farklı amaçlar ile farklı eylemler yapmaya başlamıştı. Steve Rogers önderliğinde bulunan ilk Yenilmezler grubu hükümet baskısı olmaksızın insanları korumak için faaliyetlerine devam eden bir halde görünüyordu. İkinci grup Tony Stark kontrolündeki yenilmezlerin hükümet kontrolünde mücadeleci bir yaklaşımı girdiklerini görüyoruz. Kahramanların Savaşı filminden bu 2 grup arasında yaşanılan savaş anlatılarak izleyicilere yansıtılmıştır.

Kaptan Amerika Film Serisi Oyuncuları

Chris Evans
Hayley Atwell
Sebastian Stan
Tommy Le Jones
Hugo Weaving
Dominic Cooper
Ricahard Armitage
Stanley Tucci
Samuel L. Jackson
Toby Jones
Neal McDonough
Derek Luke
Kenneth Choi
JJ Feild
Bruno Ricci
Lex Shrapnel
Michael Brandon
Martin Sherman
Natalie Dormer
Oscar Pearce
William Hope
James Payton
Sophie Colquhoun
Jenna Coleman
Marek Oravec
Scarlett Johansson
Robert Redford
Anthony Mackie
Cobie Smulders
Frank Grillo
Maximiliano Hernández
Emily VanCamp
Robert Downey Jr.
Don Cheadle
Jeremy Renner
Chadwick Boseman
Paul Bettany
Elizabeth Olsen
Paul Rudd
Tom Holland
William Hurt
Daniel Brühl
Martin Freeman

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir