Asiviral Krem Nedir? Ne İçin Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Ciltte yaşanan sorunlar, insanları sadece sağlık açısından değil, aynı zamanda görünüm bakımından da etkiler. Bundan dolayı cilt problemlerinin hızlı bir şekilde giderilmesi gerekir. İlgili sorunların çözümü için genellikle kremler kullanılır. Asiviral krem de bunlardan birisi olup, son derece etkilidir. Peki, Asiviral krem nedir? Asiviral krem ne için kullanılır? Asiviral krem fiyatı ne kadardır? Bu soruların cevaplarını ve çok daha fazlasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki, bu yazıda yazanlar kesinlikle bir öneri ya da doktor tavsiyesi değildir. Kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Asiviral Krem Nedir?

asiviral krem nedir

Asiviral krem; uçuk (harpes simpleks) tedavisi için geliştirilmiş güçlü bir ilaçtır. Bu krem hem uçuk virüsünün yayılmasını engeller, hem de vücudun virüsle savaşmasına katkı verir.

Bilindiği gibi uçuk, genellikle dudak, burun ve yüzdeki diğer bölgelerde çıkar. İçi iltihaplı, küçük bir yara şeklinde kendisini gösteren bu virüs, müdahale edilmediğinde yayılır ve neden olduğu yara büyür. İşte Asiviral krem tam bu noktada devreye girer ve hem virüsün yayılmasını engeller, hem de bağışıklık sistemini destekler. Özellikle sürekli tekrarlayan uçuk tedavisinde etkilidir.

Asiviral krem, 12 yaş üzerindeki kişiler için geliştirilmiştir. İçerisindeki etkin madde asiklovir olup, her 1 gram kremde 50 mg asiklovir vardır. Krem içindeki yardımcı maddeler ise saf su, vazelin beyaz, setostearil alkol, tween 80, sodyum lauril sülfat, propilen glikol ve vazelin likit şeklinde sıralanabilir.

Asiviral Krem Ne İçin Kullanılır?

asiviral krem ne için kullanılır

Asiviral krem ne işe yarar şeklindeki soru, insanlar tarafından sıklıkla dile getirilir. Yukarıda da ifade edildiği gibi bu kremin geliştirilme nedeni, uçuk tedavisidir. Kremin sağlamış olduğu faydalar genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Uçuk probleminin yayılmasını engeller ve daha sonra tamamen ortadan kaldırılmasına yardım eder.
  • Dudak, burun ve yüz kenarlarında çıkan uçukların tedavisinde kullanılır.
  • Genital bölgede oluşan uçukları giderir.

Buradan da anlaşılacağı üzere direkt olarak uçukla ilgili olan bir kremdir. Ancak sağladığı faydalar içinde insan psikolojisine olumlu etkiler yapması dahi vardır. Çünkü uçuk, yüz bölgesinde çıktığında insanların görünümlerini son derece kötü etkiler. Bu durum uzadığında son derece sinir bozucu olabilir. İşte Asiviral krem, sorunu ortadan kaldırarak, insanların psikolojilerini de dolaylı olarak korumuş olur.

Asiviral Krem Kullanımı

asiviral krem

Asiviral krem kullanımı son derece kolaydır ve diğer kremlerden çok fazla farkı yoktur. Kremi kullanmadan önce uçuk olan bölgenin temizlenmesi ve kurulanması gerekir. Kullanım dozu ise doktorunuz tarafından belirtilecektir.

Uçuk olan bölgeye kremi ince bir tabaka şeklinde sürün. Daha sonra ise parmağınızla hafifçe ovalayarak, kremin cildiniz tarafından emilmesini sağlayın. Bu işlem sırasında çok dikkatli olun. Aşırı baskı yaparak ovalamanız durumunda, uçuğun yayılmasına neden olabilirsiniz. Ayrıca kullanıma ne kadar erken başlarsanız, o kadar hızlı sonuç alacağınızı asla unutmayın.

Asiviral Krem Yan Etkileri

Asiviral kremin yan etkileri nadiren görülür. Özellikle içerisinde yer alan maddelere aşırı duyarlılığınız yok ise yan etki görülme riskinin sıfıra yakın olduğu söylenebilir. Bu kremin neden olduğu yan etkileri ciddi yan etkiler ve hafif yan etkiler şeklinde sınıflandırmak mümkündür.

Kremin neden olduğu hafif yan etkiler; geçici yanma, ciltte batma ve ağrı şeklindedir. Ciddi yan etkiler ise deride kuruma ve dökülme, kaşıntı, dudakta çatlama ve kuruma şeklindedir. Kullanım sonrasında bu yan etkilerin oluşması durumunda acilen doktorunuza bildirin. Böylece çok daha ciddi sorunların önüne geçmiş olacaksınız.

Asiviral Krem Fiyatı

asiviral krem fiyatı

Asiviral krem fiyatı 26,88 TL’dir. Bütün eczanelerden bu ilacı rahatlıkla temin edebilir ve doktor tavsiyesine uygun bir şekilde kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir