Akbank Axess Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Kullanıcılar tarafından belirlenen kredi kartı hesap kesim tarihi ödemelerinizi zamanında yapabilmeniz için oldukça önemlidir. Eğer iş değişikliği yaptıysanız ya da beklediğiniz para hesap kesim tarihinden çok sonra ise Akbank Axess hesap kesim tarihi değiştirme özelliği ile ödeme zamanında değişiklik yapabilirsiniz.

Ayın 18’inde maaş alan bir kişinin kredi kartı hesap kesim başlama tarihi en az ayın 19’u ya da 20’si olmalıdır. Gelir kaynaklarınıza göre kredi kartınızın son ödeme tarihinde değişiklik olabilir.

Hesap Kesim Tarihi Nedir?

1 ay boyunca kredi kartı ile alışveriş yaptınız diyelim. Banka bu yaptığınız alışverişi geri ödemeniz adına belirli bir aralık seçmenizi isteyecektir. Bu aralığa kredi kartı son ödeme tarihi de denilmektedir. Kredi kartı borcunuzu ya da taksitlerinizi bu tarih aralıklarında ödemeniz gerekmektedir. Bu tarih dışında ödeme yapanlar için faiz işleyecek ve borcunuz artacaktır. Böyle bir problemle karşılaşmamak için sizde zamanında borcunuzu ödemeyi unutmayın!

Akbank Axess Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Neye Göre Ayarlanır?

Kredi kartı kullanan herkes hesap kesim tarihi ile ilgili mutlaka bir bilgiye sahiptir. Akbank Axess kredi kartı kullananlar hesap kesim tarihini nasıl ayarlamalı?

Maddi durumu iyi olanlar için bu hesap kesim tarihleri pek de fark etmemektedir. Ancak asgari ücretle çalışan bir kişinin hesap kesim tarihi ayın ortalarında, maaş alma günü de ayın başında ise bu süreye kadar parayı harcama ihtimali olduğu için oldukça zorlanma yaşayacaktır. Eğer ayın 1’inde maaş alıyorsanız kredi kartı borcunuzu 2’si ya da 3’ü olarak ayarlamalı ve borcunuzu kolaylıkla ödeyebilmelisiniz.

Akbank Axess hesap kesim tarihi için ayın 1’inde maaş alanlar ilk hafta veya 3-11’i arası ödemeleri yapabilir. Ayın 15’inden sonra maaş alanlar içinse en uygun zaman ikinci hafta veya 17-25’i arasında olmalıdır.

Akbank Axess Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Bankadan bankaya farklılık gösteren bu işlem genellikle bir çok banka tarafından online olarak gerçekleştirilmektedir. Direk Akbank internet sitesine giriş yaparak hesap kesim tarihini değiştirebilirken, Akbank müşteri hizmetlerini arayarak da hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz.

Biz sizlere online olarak hesap kesim tarihi nasıl değiştirilir? bunu anlatacağız.

  • Akbank Direkt mobil uygulamasını telefonunuza yükleyebilir ya da internet bankacılığından direk giriş yapabilirsiniz. Akbank Direkt ile şubeye gitmeden hesap kesim tarihi değişikliği ve diğer tüm işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Uygulamayı açın ve hesap kesim tarihini değiştirmek istediğiniz kredi kartınızı seçin.
  • Ardından ekranın sağ üst kısmında bulunan ‘Ekstre’ bölümüne tıklayın.
  • Karşınıza kredi kartınızın tüm ekstre detayları çıkacaktır. Yine bu sayfada sağ üst köşede yer alan ‘Periyot’ yazısına tıklayın. Açılan bu bölümden Akbank Axess hesap kesim tarihi değiştirme işlemini anında yapabilirsiniz.

Hesap kesim tarihi değişikliği için izleyeceğiniz farklı yollar;

  • Akbank banka şubelerine giderek banka çalışanlarına bu talebinizi iletebilirsiniz.
  • Akbank müşteri hizmetlerini arayarak telefon ile hesap kesim tarihinizi istediğiniz tarih aralığına alabilirsiniz.
  • Akbank resmi internet sitesine giriş yaparak online olarak bu talebinizi iletebilirsiniz.
  • Son olarak Akbank ATM’lerinden Akbank Axess hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz.

‘Axessle Gerçek Olsun!’ sloganıyla ilerleyen Akbank, yurtiçi ve yurtdışı alışverişleri yapma imkanı sunuyor. Üstelik acil nakit ihtiyaçlarını karşılayan bu kredi kartı bol bol Chip-para kazanmanızı sağlayarak hayatınızı kolaylaştırıyor. Kazandığınız Chip-paralar ile Axess üye mağazalarından bedava alışveriş hakkı kazanıyorsunuz. 1 chip-paranın değeri eşittir 1 TL’dir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir