Acnelyse Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Sivilce problemi yaşayan birçok kişi cilt sorunlarına iyi gelebilecek bir krem bulamadıklarından şikayet ederler. Oysa; son zamanlarda piyasaya sürülmüş olan Acnelyse krem, sivilce problemini bütünüyle çözümleyerek cildinizin pürüzsüz ve doğal yapısına kavuşmasını sağlıyor.  Birçok dermatolog tarafından da önerilmeye başlanan bu krem, daha çok hafif ve orta derecedeki sivilceler için etki göstermektedir. Cilt hücrelerini yenileme konusunda oldukça başarılı olan bu krem, içeriğindeki etken maddeler sayesinde sivilce dışında siyah nokta ve cilt lekeleri gibi diğer sorunlara da çare olmaktadır. Bu yazımız içerisinde Acnelyse krem nedir, nasıl kullanılır, faydaları ve yan etkileri hakkında konuşmaya çalışacağız.

Acnelyse Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Acnelyse Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?
Acnelyse Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Acnelyse, sivilce ve akneler için kullanılan oldukça güçlü bir krem türüdür. İçeriğinde yoğun miktarda A vitamini bulunduran bu krem, cildin üst tabakasında bulunan epidermis hücrelerini yenileyerek cilt sorunlarını önemli ölçüde yeniler. Derinin kendi kendini tedavi edebilmesi için uyarı sinyalleri gönderen bu krem, deri altında bulunan kir, yağ, iltihap katmanlarını dışarıya kusturur. Bu aşamada deri üzerinde bulunan sivilceleri de kurutan krem, aknelerin tamamen doğal bir şekilde yok olmalarını sağlar. Acnelyse kreminin fayda sağladığı noktalar hakkında bilgi verecek olursak;

 • Akne Vulgaris adlı sivilceye neden olan bakteriyi yok eder.
 • Akne ve sivilceleri kalıcı bir şekilde yok eder.
 • Sedef hastalığına kalıcı çözümler elde edilmek istenmesi durumunda kullanılır.
 • Balık pulu hastalığına için tedavi yöntemi olarak kullanılır.
 • Deri kalınlığının artması durumunda tedavi edici olarak kullanılır.

Acnelyse Krem Etken Maddesi Nedir?

Acnelyse krem kullanmak isteyen kişiler, bu krem içerisinde bulunan etken maddeleri öğrenmek durumundadır. Genellikle kremlerin bariz bir yan etkisi olmasa da içerisinde bulunan etken maddeleri karşı alerjisi olan kişilerde olumsuz sonuçlar meydana getirebilmektedir. Bu kremin etken maddesi Retinoik Asit olduğu görülüyor. Bununla birlikte stearil alkol, setil alkol, nipasol, ionol, vazelin flante, propilen glikol bulunmaktadır. İçerisindeki maddelerin birleşimi ile ortaya çıkan bu güçlü formül, sivilce, sedef hastalığı, balık pulu hastalığının etkilerini azaltarak yok etmektedir.

Acnelyse Krem Faydaları Nelerdir?

Yazımızın buraya kadar olan ki bölümünde Acnelyse Krem hakkında yüzeysel bilgi vermiştik. Acnelyse ile ilgili detaylı bölüme geçecek olursak; kremi ilk defa uygulayan kişiler üzerinde bulunan sivilcelerin bir anda arttığını söylüyor. Bu durum aslında kremin en büyük özelliğinden birisidir. Deri altında biriken iltihaplı dokuyu çıkaran bu krem, bir sonraki aşamada tüm sivilceleri yok etmeye başlamaktadır. Düzenli bir şekilde bu kremi kullanan kişilerin pürüzsüz bir cilde kavuştukları görünüyor. Acnelyse Kreminin genel olarak faydaları şu şekildedir;

 • Cildi yenileyerek ölü deriyi vücuttan atar.
 • Sivilceye neden olan bakteriler bütün ile yok eder.
 • Uygulandığı bölgedeki sorunları iyileştirici güç gösteren bu krem, iltihapları kurutma özelliğine sahiptir.
 • Cilt üzerinde bulunan ölü hücreleri atmasından dolayı daha canlı ve daha parlak bir görünüm oluşmasını sağlar.
 • Yukarıdaki maddeye bağlı olarak soluk görünümünün ortadan kalkmasını sağlar.
 • Sivilce sonrası cilt üzerinde oluşan izleri giderme de de oldukça başarılı olan bu krem cildin doğal görünümünü kavuşmasını sağlar.
 • Sivilceler üzerinde bütünsel bir etki meydana getiren bu krem etkilerini kurutma yolu ile sağlar.

Acnelyse Krem İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Acnelyse Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?
Acnelyse Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Acnelyse krem kullanmak isteyen kişiler, bu kremi kullanmadan önce bazı konularda bilgi sahibi olmalıdırlar. Bu krem hakkında bilinmesi gerekenler;

 • Bu kremi kullanmadan önce içerisindeki etken maddeleri göz atın. Eğer içerisindeki etken maddelere karşı bir alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayınız.
 • Deri üzerinde uygulandığı takdirde deri üstünde bulunan hücrelerin tamamını oldukça güçlü bir şekilde yeniler. Bu sayede deri doğal bir şekilde onarılır.
 • Bu krem ilk kullanıldığı zaman cilt yüzeyinde oldukça fazla sivilce artışı gözlenebilir. Bu durum, kremin en büyük etkilerinden birisidir. Kesinlikle bu aşamada iken krem kullanımına vermeyiniz.
 • Eğer gözle görülür bir artış göremezsiniz bile dahi reçete üzerinde belirtilen süre zarfı boyunca bu kremi kullanın.
 • Cilt üzerinde iyileşmeler için minimum 3 hafta gibi bir zaman gerekebilir. Bu kremden fayda görebilmeniz için minimum 6 hafta gibi bir süre kullanmak gerekebilir.
 • Acnelyse kremini kesinlikle ağız, burun ve göz çevresine sürmeyiniz.
 • Kremi kullandığınız süre zarfı boyunca gün ve güneş ışığından uzak durmaya özen gösteriniz. Güneş ışınları, kremin etkisi ile beraber cilt üzerinde yanıtlar oluşturabilir. Ayrıca günışığı derinin hassas olmasına da neden olabilir.
 • Krem kullanıldığı süre zarfı boyunca sabun ve şampuan tercihini sert ürünlerden yana kullanmamak gerekiyor. Bununla birlikte cilt bakımı konusunda alkollü ürünlerden kesinlikle uzak durmanız gerekir.
 • Açık yara, egzama ve enfeksiyonlu bölgeler için kullanılması uygun değildir.
 • Bu krem sadece 12 yaş ve üstü kişiler tarafından kullanılabilir. Çocuklarınızda yaşanan sorunlar için kesinlikle bu kremi kullanmayınız.
 • Emziren ve hamile kadınlar, bu kremi kullanmadan önce doktorlarından izin almaları gerekmektedir.

Acnelyse Krem Kullanımı Nasıl Olmalı?

Acnelyse kreminin kullanımını doktorunuzun vermiş olduğu direktiflere göre uygulayınız. Doktor kontrolü dışında bu kremi edinmeniz durumunda uygulamanız gereken işlemler şu şekildedir;

Adım: Kremin uygulanacak bölge ilk olarak steril bir şekilde temizlenir. Nohut büyüklüğünde az miktarda bir krem parmak ucu ile cilt üzerindeki bölüme yavaş yavaş sürülür.

Adım: Krem, günde 1 defa sürülmelidir. Zamanlama olarak ise daha çok gece, uyumadan önce sürmeye özen göstermeniz gerekir.

Adım: Cilt üzerindeki ilk iyileşme 15- 20 gün içerisinde gözlemlenebilir. Krem üzerinden tam olarak etki görebilmeniz için 6 hafta gibi bir süre kullanılmalıdır.

Acnelyse Krem Yan Etkileri

Cilt üzerinde uygulanan her krem gibi Acnelyse kreminin de bazı yan etkileri bulunmaktadır. Biraz sonra bahsedeceğimiz yan etkilerden herhangi biri ile karşılaşmanız durumunda kullanımına son vererek uzman kontrolünden geçmeniz gerekiyor. Bu kremin uygulanması durumunda görülebilecek yan etkiler şunlardır;

Kremin uygulandığı bölgede kaşıntı, tahriş, kırmızılık ve batma gibi durumlar yaşanabilir.

Kurdeşen, karın ağrısı, yüzde şişlik, nefes almada güçlük, boğazda şişlik gibi durumlar görülebilir. Bu gibi yan etkilerle karşılaşmanız durumunda bir doktor kontrolünden geçmek Kesinlikle ihmal etmeyiniz.

Acnelyse Krem Nereden Alınır? Fiyatı Nedir?

Acnelyse Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?
Acnelyse Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Acnelyse krem almak isteyen kişiler, bu kremi ülkemizde bulunan tüm eczanelerden rahat bir şekilde alınabilir. 20 gramlık tüp kapsül şeklinde satılan bu kremin fiyatı 2018 yılı içerisinde 32,26 TL’dir. Reçetesiz bir şekilde de alınıp kullanabilmektedir.

Acnelyse Krem Kullanıcı Yorumları

Kullanmaya başladığım günden bu yana ilk olarak sivilcelerde 3 katlık bir artış meydana geldi. Önce çok korktum bırakayım dedim ama prospektüste yazan bilgileri okuyunca krem kullanıma devam ettim. 1 ay kadar daha kullandıktan sonra tüm sivilceler bir anda yok olmaya başladı. Kesinlikle bahsedildiği gibi etkili bir krem.

Kişiden kişiye sonuçlar veren bir krem ama etki düzeyi de oldukça yüksek. Doktoru, bu krem ile beraber birkaç ilaç daha verdi. 1 aya kalmadan sivilcelerden eser kalmadı.

Kremi kullanmaya başladığım ilk andan beri oldukça fazla yanma ve kaşıntı oldu. Krem kullanımına inatla devam ettim ve aknelerimde büyük oranda azalma meydana geldiğini gördüm.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir