%99 Oyunu Bütün Cevapları (Tüm Seviyeler)

Gerek bilgisayar gerekse cep telefonları üzerinden artık birçok oyunun oynanması mümkündür. Her yaş grubundan kişilerin tercih edebilecekleri bu oyunlar içerisinde, kimi zaman strateji kimi zaman ise insanların bilgileri ile tahminlerde bulunabileceği birçok oyun bulunmaktadır. Bu oyunlar içerisinde gösterebileceğimiz ve son zamanlarda da oldukça popüler olan %99 oyunu, en küçüğünden en büyüğüne kadar binlerce kişi tarafından tercih edilmektedir. Cep telefonları ya da tabletler üzerinden ücretsiz bir şekilde oynayabileceğiniz bu oyunda, size yöneltilen sorulara doğrudan cevap vermeniz ya da en yakın cevabı vermeniz istenmektedir. Ilk defa oynayan kişilerin bile doğrudan alıştığı, görsel açıdan da beklentileri fazlası ile karşılayan bu oyun, kullanıcıların boş vakitlerini değerlendirebilmeleri açısından da çok büyük bir öneme sahiptir.

Günümüzde cep telefonları ya da tabletler üzerinden oyunanabilecek online oyunların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu oyunları incelediğimiz zaman neredeyse tamamının görsel açıdan birbirinden farklı olduğu, görsel açıdan kullanıcıları memnun ettiği, kimisinin bireysel olarak kiminin ise gruplar halinde oynanabildiği görülecektir. Bu oyunlar arasında en başta da belirttiğimiz gibi online yarışlar olduğu gibi, kimisi de online olarak savaş ya da strateji şeklinde oluşturulmaktadır. Ancak, 2019 yılında en çok tercih edilen oyunlara baktığımız zaman içerisinde şiddet barındırmayan ve her yaş grubuna hitap eden oyunların daha fazla tercih edildiği görülecektir. Burada da az önce belirttiğimiz %99 oyunu doğrudan karşımıza çıkmaktadır.

Zeka ve de bilgiye dayalı olarak geliştirilmiş olan bu oyun, doğrudan kişilerin tahmin yetenekleri ve mevcut bilgilerine göre ilerleyebilecekleri bir oyundur. Kullanıcı tarafından benimsenmiş ve çok da fazla ilgi gösterilen bu oyunda, tüm Android ve İOS işletim sistemine sahip cep telefonlarından ücretsiz bir şekilde faydalanılması mümkündür. Yıllardır faaliyette olan bir oyun olmasına rağmen son dönemlerde daha fazla talep görmesinde ise belli başlı nedenler bulunmaktadır. o da, neredeyse piyasaya çıkarılan yeni oyunların tamamının, online savaş ya da strateji oyunlarından oluşmasıdır. Bu tarz oyunlar belirli bir kitleye hitap ettiğinden dolayı genç bireylere uygun değildir. Ancak, %99 oyunu her yaştan kişinin kendi bilgisini tartabilmesi açısından tasarlanan özel bir oyundur.

%99 Oyunu Nasıl Oynanır?

%99 oyunu en başta da belirttiğimiz gibi herhangi bir yaş sınırı olmadan tüm kullanıcılara doğrudan sunulmaktadır. Bu oyunu oynamak isteyen kullanıcıların tek yapması gereken ise, cep telefonlarına ya da doğrudan tabletlerine oyunu ücretsiz bir şekilde indirmektir. Bunun için de mobil cihazlarında bulunan ve işletim sistemine göre değişen Play Store ya da App Store üzerinden oyunu inmdirmeleri gerekmektedir. Şuan Android ve İOS işlletim sistemine sahip olan tüm cep telefonlarında bu oyun uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Bundan dolayı kullanıcıların herhangi bir sorun ile karşılaşması ya da güncelleme yapmasına kesinlikle gerek yoktur.

Oyun tamamen ücretsizdir. Ancak oyun içinde öncelik alabilmek adına kullanacağınız altınları küçük ücretler ödeyerek alabilir ve hesabınızı da Premiums eviyeye çıkarabilirsiniz. Oyunu hızlı bir şekilde indirerek oynamaya başladığınızda size doğrudan zorluk derecesine göre sorular yöneltilecektir. Bu sorulara bazı örnekler verecek olursak, sabak kalktığınızda yaptığınız ilk şey nedir gibi bir sorudan yola çıkabiliriz. Size yöneltilen soru ne oluırsa olsun, tek bir doğru cevabı bulunmamaktadır. Yani, farklı cevaplar vererek yine puan kazanabiliyor ve diğer seviyelere geçebiliyorsunuz. Ancak, daha fazla puan kazanabilmek ve daha fazla seviye atlayabilmek adına, cevaplarınızın en popüler cevaplar arasında yer alması gerekmektedir. Popüler cevapları biraz daha açacak olursak da diğer kullanıcıların da aynı sorulara yanıt verdiğini ve bu cevaplar arasında en çok yanıtlanan kelimeleri kullanmanız gerektiğini örnek olarak gösterbiliriz.

Kullanıcıların kendilerine yöneltilen sorulara verdikleri cevaplar kendi içerisinde sıralanmakta ve en çok verilen cevaptan en az verilene kadar bir algoritmaya dahil edilmektedir. Eğer siz burada diğer kullanıcılar tarafından en çok verilen cevabı sunmuşsanız bu durumda alacağınız puan son derece fazla olacaktır. Örneğin, sabak kalktığınızda yapılan ilk şey sorusuna kullanıcıların yüzde yetmiş beşlik kısmı yüz yıkamak yanıtını vermişse, sizin de daha fazla puan kazanabilmek ve diğer seviyelere de hızlı bir şekilde geçebilmek adına, yüz yıkamak yanıtını vermeniz gerekmektedir.

Farklı farklı seviyeler bulunan bu oyunda, zaman zaman resi,mli sorular da yöneltilmektedir. Ayrıca, farklı seviyeler bulunan bu oyunda, her seviyenin geçilebilmesi adına sizlere en az 3 en fazla da 5 soru yöneltildiğini de bilmeniz gerekmektedir. Seviyeniz arttıkça, size yöneltilen sorıların zorluk derecesi de artacak ve doğrudan bilginize dayalı olarak yanıtlama şansınızın bulunduğu sorular sizlere yöneltilecektir. Eğer karşınıza fotoğraflı olarak sorular çıkarsa, burada yine doğru ve en çok verilen cevabı vermeniz gerekmektedir. Seviyeler arttıkça zorlanan bu oyunda, kullanıcıların bazıları ilk seviyelerde sıkıldıklarını dile getirse de %99 oyunu için seviyeler geçtikçe kullanıcıların günler boyunca tek bir seviyeyi bile geçemedikleri bilinmektedir. Bunun nedeni ise, daha bilgi gerektiren ve kullanıcıları zorlayacak soruların sonraki levellere getirilmiş olmasıdır.

%99 Oyunu Gereksinimleri

%99 oyunu, Android cihazlar için Play Store, İOS işletim sistemine sahip cihazlar için de App Store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebilmektedir. Uygulama üzerinden inceleme yapıldığı zaman, Android kullanıcılarının Play Store üzerinden 15 binin üzerinde oy verdikleri ve ortalama olarak da 4,25’in üzerinde bir ortalama elde edildiği görülmektedir. Kullanıcı sayısı binlerce olan bu oyunda, ortalama ve puanlamalar ile yorumlar dikkate alındığında, oyun ile ilgili zaten kullanıcılar kolay bir şekilde tespitlerde bulunabilecektir.

Oyuna başlayan kullanıcılara ilk seviye ile birlikte belirli miktarda altın verilmekte ve bu altınlar da oyun içerisinde kullanılabilmektedir. Eğer kullanıcılar oyun içerisinde yönlendirildikten sonra oyunu puanlar ve yorum yaparlarsa, doğrudan 50 altından da ücretsiz bir şekilde faydalanabilmektedir. Bu altınlar ile kişiler oyun içerisinde istenen kelimelerde joker harf alabilmektedirler. Yani, altınlarınızı kullanarak oyun içerisinde sizden istenen kelimelerin bazı harflerini öğrenebilir ve bu kelimeyi de daha kısa sürede tespit edebilirsiniz. Özellikle zor seviyelerde biriktireceğiniz ya da satın alacağınız bu altınlar size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Çünkü, uygulama üzerinden oyunu oynayan gerçek kullanıcıların yapmış olduğu yorumlar ya da sosyal medya üzerinden yapılan açıklamalara baktığımız zaman, kullanıcıların ileri seviyelerde büyük zorluk yaşadığı, oyun içerisinde zaman zaman bunaldıkları ama altınlar ile birlikte süreci daha da kolaylaştırdıkları açık bir şekilde görülmektedir.

%99 Oyunu Tüm Cevapları

%99 oyunu içerisinde sizlere yöneltilen sorular ve bunların cevapları bazı kullanıcılar tarafından sizlere internet üzerinde sunulmaktadır. Bunlar içeriisnde ise popüler olanları kullanıcılar doğrudan yanıtlayarak seviyeleri daha hızlı bir şekilde atlayabilmektedirler. Birçok kullanıcı daha fazla seviyeye sahip olabilmek adına buradan cevapları incelemekte ve sonrasında da doğrudan sisteme giriş yapmaktadırlar. Ancak, oyundan zevk almak ve kendisini de zorlamak isteyen kişilerin kesinlikle bu cevaplara bağlı kalmaması gerekmektedir. Bunun yerine ilerleyen seviyelerde kullanıcıların zorlandıklarında bu cevaplara bakarak seviye atlaması daha doğru olacaktır. Oyun içerisinde seviyelere göre kullanacağınız cevaplar da aşağıdaki görselde detaylı bir şekilde yer almaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir