2020 Güncel Fatih Wifi Şifreleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, hem sosyal hayatta hem de eğitim hayatında birçok farklılık hayatımıza girmiş durumdadır. Bunların en temel örneklerinden birisi, okullardan tamamlanmış olan akıllı tahta geçiş sürecidir. Bu tahtalar ile birlikte, öğrenciler ve öğretmenler ders saatlerini daha aktif ve verimli bir şekilde geçirirken, teknoloji ile de gençlerimizin daha erken tanışmasının önü açılmış durumdadır. Fatih projesi olarak bilinen bu çalışma ile birlikte, öğrencilerin de kendi cihazları üzerinden internete bağlanabilmeleri mümkündür. Her ne kadar şifreli bir şekilde sunuluyor olsa da, 2020 fatih wifi şifreleri öğrenildikten sonra, sorunsuz bir şekilde internet bağlantısı kurabilecek ve eğitim hayatınızda internet sorunu yaşamadan tüm araştırmalarınızı sürdürebileceksiniz.

Fatih projesi ile birlikte okullara sunulmuş olan internet hizmetinde, kişilerin ister bilgisayar ister tabletler isterlerse de telefonları üzerinden internete bağlanmaları mümkündür. Tüm mobil cihazlarda sorunsuz bir şekilde hizmet alabileceğiniz Fatih wifi noktalarında tek yapılması gereken sinyali zayıf olmayacak şekilde bir internet bağlantısı bulmanız, sonrasında da güncel olarak paylaşacağımız şifreleri kullanarak giriş yapmaktır. Şuan güncel olarak sizlere sunabileceğimiz 2020 fatih wifi şifreleri aşağıdaki gibidir.

 • Yeni Şifre: !1qaz2WSX3edc4RFV%56
 • Şifre: T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C
 • Şifre: 34i3s0t00
 • Şifre: Fatih.1234
 • Şifre: F@M2015i#Eb23TC
 • Şifre: f1@2t34ih5
 • Şifre: {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}
 • Şifre: verdijm@n1453

Eğer kesintisiz bir şekilde sizler de cep telefonunuzdan ya da tabletinizden internete bağlanmak istiyorsanız, bu şifrelerden herhangi birisini kullanabilir ve internet erişimi sağlayabilirsiniz.

Fatih Wifi Güncel Şifreleri

Geçtiğimiz yıl binlerce öğrenci paylaşmış olduğumuz Fatih wifi şifreleri sayesinde kesintisiz bir biçimde internet bağlantısı kurmuşlardır. Her yıl güncellenmekte olan bu şifrelerden yenilerini yukarıda yine sizler için paylaştık. Eğer bu şifrelerde herhangi bir değişiklik olur ise, yine güncel şifreleri internet sitemiz üzerinden anlık olarak görüntüleyebilecek ve kesintisiz bir şekilde Fatif wifi kullanımına devam edebileceksiniz.

Doğrudan eğitim öğretim ihtiyaçlarının giderilmesi adına oluşturulduğundan dolayı, Fatih wifi noktalarında kullanacağınız internet oldukça hızlıdır. Bundan dolayı ödev araştırmalarınızda ya da özel kullanımlarınızda, hız ve bağlantı konusunda bir problem yaşamayacak ve en üst düzeyde hızdan faydalanmış olacaksınız.

Fatih Wifi Nasıl Bağlanılır?

Fatih wifi noktalarına gidildiği zaman kullanıcıların tamamı doğrudan internet erişimi sağlamamaktadır. Bunun nedeni ise, Fatih wifi noktalarında kişilerin güvenli bir internet platformunda hizmet almasını sağlamak adına bazı sertifikaların internet bağlantısı kullanılabilmesi adına zorunlu hale getirilmesidir. Bu sertifikaları yükleyebilmek için cep telefonunuz ya da tabletinize herhangi bir uygulama yüklemenize ya da bir ücret ödemenize kesinlikle gerek yoktur. Cep telefonlarında ya da tabletlerde zorunlu olarak bulunması gereken bu sertifikalar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirildiğinden dolayı cep telefonlarında otomatik olarak bulunmamaktadır. Bundan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı’nın doğrudan internet sitesine giriş yapmalı ve buradan da Sertifika işlemleri için oluşturulan kategoriye giriş yapmanız gerekmektedir.

 2020 Fatih wifi şifreleri konusunda açıklamaların arıdndan kişilerin nasıl bağlantı kuracaklarını da şu şekilde özetlememiz mümkündür.

 1. Öncelikli olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesine giriş yapmalı ve burada da sertifikalar başlığı altında oluşturulan kategoriye giriş yapmalısınız. Burada internet bağlantısı kurabilmeniz için gerekli olan ve şuan sisteminizde eksik olan tüm sertifikalar sizlere listelenecektir.
 2. Milli Eğitim Bakanlığı üzerinden elde edeceğiniz bu sertifikalara herhangi bir ücret ödeme durumu söz konusu değildir ve tüm öğrenciler ücretsiz bir şekilde indirme işlemi yapabilirler.
 3. Sertifikaları eksiksiz bir şekilde yükledikten sonra, Wifi bağlantınızı açmalı ve sinyal gücü en yüksek olan Fatih wifi noktasına tıklamalısınız.
 4. İnternet seçimi yapıldıktan sonra sizden şifre istenecektir. Burada kullanmanız gereken şifreleri yukarıda sizler için paylaştık. Buradaki şifrelerden dilediğinizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.

2020 Fatih wifi şifreleri kullanarak internet bağlantısına erişebilmek adına yapmanız gerekenler yukarıdaki gibidir. Eğer sertifikaları yüklemenize rağmen internet bağlantısında herhangi bir sorun ile karşılaşıyorsanız bu durumda öncelikli olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden sertifikaların eksiksiz bir şekilde olup olmamasından kontrol etmelisiniz. Eğer kontrol ettikten sonra herhangi bir eksiklik olmadığını düşünüyorsanız bilgisayarınızı, tabletinizi ya da cep telefonunuzu doğrudan yeniden başlatmalısınız. Zaman zaman sertifika yükleme konusunda özellikle Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bunlara çözüm bulmak adına doğrudan cihazın yeniden başlatılması yeterli olacaktır.

Fatih Wifi IP Adresi Alınıyor Hatası

2020 fatih wifi şifreleri ile internet erişimi yapmak isteyen kullanıcıların bir kısmı, ıp adresi alınamıyor şeklinde bir hata ile karşılaştığını birçok kez dile getirmektedir. Öncelikle, internet bağlantısı sırasında bu gibi bir sorun ile karşılaşılmaıs, Fatih wifi noktalarının değil tam aksine kullanılan cep telefonu, bilgisayar ya da tabletlerden kaynaklanan bir sorundur ve bu sorunun da giderilmesi oldukça basittir. Öncelikli olaran, kişiler cep telefonu, bilgisayar ya da tablet üzerinden giriş yapmadan önce, mobil cihazlarında herhangi bir VPN uygulamasının olup olmadığını kontrol etmesi gerekmektedir. Eğer VPN açık bir konumda duruyorsa, VPN kapatılana kadar ne yazık ki kişilerin sorunu giderilmeyecektir. Bundan dolayı ilk olarak VPN kapatılmalı ve sonrasında da sisteme giriş yapılmalıdır.

Eğer VPN kapatılmasına rağmen hala sorun çözülmemişse, bu durumda mevcutta bulunan wifi adresine çok fazla kişinin bağlandığı ve bundan dolayı da yeni bir bağlantının kabul edilemediğinden söz edebiliriz. Çünkü, Fatih wifi noktaları, ne kadarlık kişiye hizmet sunacağı önceden belirlenmiş bir internet bağlantısıdır. Eğer herhangi bir bağlantı sorunu yaşanıyor ve farklı bir wifi noktası bağlantısı alıyorsanız doğrudan o modeme geçiş yapmanız sorunun giderilmesi adına daha etkili bir sonucu gözlşer önüne serecektir.

Android Cihazdan Fatih Wifi Bağlanma

Fatih wifi noktalarına bağlanmak isteyen kişiler eğer Android bir cihaz üzerinden işlem yapmak istiyorsa, bu durumda doğrudan Ayarlar menüsüne giriş yaparak önce etrafta bulunan Fatig wifi noktalarının tespit edilmesi gerekmektedir. Sinyali en güçlü olan modem tespit edildikten sonra doğrıudan seçim yapmalı, varsa VPN uygulamalarını kapatmalı ve en başta da sizler için paylaşmış olduğumuz şifrelerden birisini kullanmalısınız. Eğer şifre hata veriyorsa bu durumda alternatif olarak sunduğumuz şifreleri denemeniz çok daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Sonrasında doğru şifre tespiti yapıldığından otomatik olarak giriş yapabileceksiniz.

Fatih Wifi Sertifika Hatası

En başta da belirttiğimiz gibi, 2020 fatih wifi şifreleri bilinmesi, kişilerin anında internet bağlantısı kurabileceği anlamına gelmemektedir. Bunun nedeni ise, fatif wifi noktalarına bağlantı kurulmak istendiğinde belli başlı şartların olmasıdır. Bu şartların başında da bağlantı kurulacak olan cihazda, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından istenen sertifikaların alınmış olması gelmektedir. Bu sertifikaların neler olduğu ve nasıl yüklenmesi gerektiği konusunda, Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. Bu adresten de yine aynı şekilde sertifikaları indirebilirsiniz.

Eğer sertifika yükledikten sonra herhangi bir sertifika uyarısı ile karşılaşmaya devam ederseniz bu durumda cihazı tekrardan başlatmanız sorunun giderilmesi konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Bağlantı sorunu yaşanmasında bir diğer sorun da, Fatih wifi şifrelerinin değişmiş olmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir