0850 222 0 600 ING Bank Telefon Bankacılığı

2007 yılında Oyak Bank’ın tüm hisselerini satın alarak Türkiye pazarına giriş yapan ING Bank, kısa sürede oldukça iyi bir çıkış yakaladı. Mevduat hesaplarına yüksek kredi faiz oranları tanımlayan ING, kredi başvurularında da oldukça iyimser geri dönüşler sağlıyor. ING Bank müşterileri, tüm bankacılık işlemlerini banka şubeleri üzerinden oldukça kolay bir şekilde halledebiliyor. Bununla beraber mesai saatleri dışında ya da banka şubesine gidemeyen kişilere telefon bankacılığı üzerinden destek veren ING, haftanın 7 günü 24 saat boyunca ulaşılabilir olduğunu müşterilerine hissettiriyor. Bu yazımız içerisinde ING Bank telefon bankacılığı hakkında merak edilen tüm ayrıntılar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

ING Bank Telefon Bankacılığına Nasıl Bağlanılır?

0850 222 0 600 ING Bank Telefon Bankacılığı
0850 222 0 600 ING Bank Telefon Bankacılığı

ING Bank, ara ara yapısal değişimlere gitmiştir. Müşteri hizmetleri numarasında olduğu gibi telefon bankacılığı numarasını da değiştiren ING Bank, her alanda müşterilerine yardımcı olmaya çalışıyor. ING Bank, 2019 yılı itibari sadece 0850 222 0 600 telefon numarası üzerinden müşterilerine telefon bankacılığı desteği sunuyor. Bu numara dışında ING Bank’a herhangi bir şekilde ulaşabileceğiniz başka bir telefon numarası yoktur.

ING Bank Telefon Bankacılığı ile İlgili Güvenlik Uyarıları

Bankacılık işlemlerinde güvenlik oldukça önemlidir. ING Bank telefon bankacılığı ile iletişime geçmeden önce aşağıda yer alan önemli hususlara dikkat etmenizi isteriz;

 • 0850 222 0 600 numarası dışında ING Bank telefon bankacılığı numarası yoktur.
 • Telefon bankacılığı için kullanmış olduğunuz şifre vb. bilgileri herhangi bir yere yazmayın, en yakınlarınız ile sözlü olarak dahi paylaşmayın.
 • Şifre oluştururken oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. Seçeceğiniz şifre kolay tahmin edilmemelidir. İçerisinde doğum yılı, T.C. Kimlik numarasının ilk 4 hanesi gibi kolay tahmin edilecek sayılardan uzak durulmalıdır.
 • Unutmayın; telefon bankacılığı üzerinden müşteri temsilcileri ile yapacağınız tüm görüşmelerde sizlerden şifre talep edilmez. Eğer ısrarla şifreniz sözlü olarak talep ediliyorsa görüşmeye anında son verin. Şifrenizi sadece tuşlama yolu ile girmeniz gerekiyor.
 • Görüşmeleri sadece kendi telefonunuz üzerinden yapın. Her ne olursa olsun başkalarına ait telefon numaralarını kullanmayın.
 • Sosyal medya ağlarında ING Bank’ı taklit eden internet sitelerinden uzak durun. Tasarım olarak aynı olsalar da amaçları tamamen sizlerin şifresini almak üzerine kurulu olan bu siteler büyük dolandırıcılık girişimlerinde kullanılmaktadır.

ING Bank Telefon Bankacılığı Üzerinden Yapılabilecek İşlemler

0850 222 0 600 ING Bank Telefon Bankacılığı
0850 222 0 600 ING Bank Telefon Bankacılığı

0850 222 0 600 telefon numarası üzerinden ING Bank telefon bankacılığı kullanmanız durumunda aşağıda yer alan hizmetlerden tamamen ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz.

 • Telefon bankacılığı üzerinden ilk olarak Havale ve EFT talimatı verebilirsiniz. EFT, sadece ING Bank mesai saatleri içerisinde işleme alınmaktadır.
 • Kredi kartı başvurusunda bulunabilir, başvuruda bulunduğunuz kredi kartının sonucunu öğrenebilirsiniz.
 • Kredi kartınızın güncel ekstre durumunu sorgulayabilirsiniz.
 • Herhangi bir ödemeniz için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.
 • Fatura ödemeleri, vergi ödemeleri, SSK ödemeleri başta olmak üzere tüm ödemelerinizi yapabilirsiniz.
 • Kredi başvurusunda bulunabilir, başvuru için gerekli olan belge ve şartları öğrenebilirsiniz.
 • Vadeli hesap açtırabilir, altım alım ve satımı yapabilir, repo alabilir, tüm yatırım işlemleri için kullanabilirsiniz.

Telefon bankacılığı ile ilgili tüm bilgileri ING Bankinternet adresi üzerinden alabilirsiniz. Yazımız içerisinde yer alan hızlı bağlanma bölümü ING Bank’ın politikalarına göre değişiklik gösterebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir